Subscribe to RSS

Peshëngritje / Kristi Ramadani, i vetëm në Evropianin e Prishtinës

Share Button

Gjergj Vyshka 05.09.2017 15:35

Kristi Ramadani do të jetë përfaqësuesi i vetëm i peshëngritjes shqiptare në Kampionatin Evropian të moshës deri në 15 dhe 17 vjeç, i cili nga data 23, deri më 30 shtator 2017 do të zhvillohet në Prishtinë.

Edhe pse është mbajtur edhe një turne në Durrës nën emrin e “Lumturi Sulajt”, që ishte përzgjedhës për ekipin kombëtar të moshave deri në 15 dhe 17 vjeç, sërish nën zë Federata Shqiptare e Peshëngritjes pati pranuar se nuk ka financa për të shkuar në këtë Evropian.

Megjithatë duket se janë gjetur mundësitë dhe Kristian Ramadani do të jetë përfaqësuesi i Shqipërisë në Evropianin e Prishtinës, ndërsa Shqipëria e shtangës do të përgatitet për Kampionatin Evropian të Të Rinjve dhe Nën-23-vjeçarëve, i cili, nga data 15, deri më 22 tetor 2017 do të zhvillohet në Durrës.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh