Subscribe to RSS

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Share Button

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05

Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin Ballkanik të moshës deri në 15 dhe deri në 18 vjeç në Albena të Bullgarisë. Rezultati i saj është ndër arritjet më të mëdha të pingpongut shqiptar, aq më tepër që është “kampione” në fuqi e pingpongu deri tek 21-vjeçaret.

Jo vetëm kaq, por ajo ka pasur një paraqitje shumë të mirë në Kampionatin Botëror të Dyseldorfit, apo dhe në veprimtaritë e tjera ndërkombëtare. Ndër 32 pingpongiste, renditja e Rexhajt në vendin e tretë i ka bërë të gjithë ndërkombëtarët që ta shohin pingpongun shqiptar me një tjetër sy.

Aq më shumë që, vitin e kaluar për moshën deri në 15 vjeç, Shqipëria ishte e treta. Një arritje për Liridona Rexhajn dhe një arritje dhe për trajnerin Musa Tërniqi. Ndërkohë si ekip, vajzat kuqezi janë renditur në vendin e 5-të dhe kësisoj Kampionati Ballkanik i Nën-15 dhe Nën-18-vjeçarëve ka qenë i suksesshëm për pingpongun shqiptar.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh