Subscribe to RSS

Pingpong / Shpallen kampionët e moshave nën-15, nën-18 & nën-21-vjeç

Share Button

Gjergj Vyshka 04.05.2017 19:50

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Pingpongut, Tonin Binoshi, ka bërë të ditur se gjatë muajit prill ka zhvilluar kampionatet e grupmoshave nën-15, nën-18 dhe nën-21-vjeçe. E kjo si ekipore, ashtu dhe individuale.

Dhe të gjitha këto veprimtari kanë shërbyer si evidentim për elementët, të cilët do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kampionatet Ballkanike të këtyre grupmoshave, që zhvillohen në Bullgari dhe Turqi.

Figurën më të mirë e ka bërë për meshkuj Sadush Tosuni i Elbasanit, i cili është shpallur kampion si për Nën-18, ashtu dhe për Nën-21-vjeçarët. Në vend të dytë e të tretë janë renditur Nertil Fuga dhe Vasil Tapia të Tomorit.

Për femra është shpallur “kampione” Alba Xhupi, e cila në finalen e Nën-21-vjeçarëve ka triumfuar ndaj kampiones së kësaj moshe, durrsakes Liridona Rexhaj. Në vend të tretë është renditur Kamela Katillari e Tomorit.

E kësisoj pingpongu shqiptar ka shpallur kampionët e moshave.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Teuta për femra & Tomori për meshkuj, fitues të Kupës së Shqipërisë

Pingpong / Teuta për femra & Tomori për meshkuj, fitues të Kupës së Shqipërisë

AlbanianSport.net 28/11/2017 12:30 ASNN – Teuta për femra dhe Tomori për meshkuj janë fituesit

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Pingpong / Botërori i Dyseldorfit në maj, Tufa, Tapi & Kola, kandidatë

Pingpong / Botërori i Dyseldorfit në maj, Tufa, Tapi & Kola, kandidatë

Gjergj Vyshka 28.03.2017 18:05 Ndërkohë ndër veprimtaritë kryesore të vitit 2017 për pingpongun

Pingpong / Tufa: Studenti, me ambicie të mëdha për 2017-ën, por lipsen fonde

Pingpong / Tufa: Studenti, me ambicie të mëdha për 2017-ën, por lipsen fonde

Gjergj Vyshka 28.03.2017 13:30 Studenti si klub shumësportësh, ndër të gjitha disiplinat ka në

Pingpong / Liridona Rexhaj, fituesja e Kupës së “Pavarsisë së Kosovës”

Pingpong / Liridona Rexhaj, fituesja e Kupës së “Pavarsisë së Kosovës”

Gjergj Vyshka 20.02.2017 13:15 Liridona Rexhaj, pingpongistja e Teutës, për të 3-tin vit radhazi

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh