Subscribe to RSS

Pingpong / Teuta e femrave, e 3-ta në Kupën e Ballkanit për Klubet

Share Button

AlbanianSport.net 26/02/2018 16:10

ASNN – Teuta në pingpong për femra ka dalë e treta në Kupën e Ballkanit të klubeve, që për tre ditë rresht është zhvilluar në Otoçeç të Sllovenisë. Teuta e drejtuar nga trajneri Musa Tërniqi, ndërsa ka pasur në gjirin e vet Liridona Rexhajn, Gabriela Dangllin, Orjana Agollin dhe Samanda Agollin, ka fituar dy nga 4 ndeshje.

Kështu ka triumfuar 3-2 ndaj Budim Beranes të Malit të Zi dhe PPK Kriva Palankës së Maqedonisë. Por është mundur 0-3 nga sllovenet e Arrigoni Zolës, që ishin fituesit e turneut, si dhe nga boshnjaket e Spin 2012 të Sarajevës. Durrsaket janë shoqëruar dhe nga Shefi i Klubit Shumësportësh “Teuta”, Kreshnik Leka.

Kurse suksesi i tyre me vendin e tretë në Kupën Ballkanike të Klubeve ishte lavdia e pingpongut shqiptar. Ndërkohë, në këtë veprimtari ka marrë pjesë dhe Studenti për meshkuj, që kishte në përbërjen e vet Jon Tufën, Dorian Tapinë, Sadush Tosunin. Studenti ka zënë vendin e fundit duke shënuar vetëm humbje.

Kështu është mundur 0-3 nga turqit e Beshiktashit të Stambollit, 1-3 nga malazezët e Buduçnostit të Podgoricës, 0-3 nga boshnjakët e Banat Zerjanin, 0-3 nga maqedonasit e PPK Telekom të Shkupit dhe 0-3 nga kosovarët e Ahmet Hoxhës së Ferizajt. Në këto kushte, Teuta e femrave ishte pasqyra më e mirë e pingpongut shqiptar në Ballkanikun e klubeve për 2018-ën.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

Kikboks /  Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

Kikboks / Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

AlbanianSport.net 12/03/2018 12:30 ASNN – Dy sportistë shqiptarë për herë të parë do të shkojnë në një veprimtari ndërkombëtare në Tajlandë. Bëhet fjalë për një turne në kikboks, pikërisht në vendin e origjinës së këtij sporti, i cili njihet në të gjithë botëb. Ky është fati që i ka buzëqeshur vëllezërve Jakupi, Brusit dhe Stivenit,

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh