Subscribe to RSS

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50

ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për rikonstruksion, pa numra për zëvendësime dhe vetëm me 12 llamba ndriçohet parketi. Është shkruar dhe herë të tjera për gjendjen e mjerë ku ndodhet Pallati i Sportit “Asllan Rusi”. Por e djeshmja është kulmi i asaj që quhet volejboll profesionist.

Në sallën Nr. 2 të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet është luajtur Studenti-Teuta dhe Partizani-Tirana për meshkuj. Skuadrat pritëse jo vetëm që paguajnë për sallën, por paguajnë dhe sekretarinë, ndërsa kushtet e ofruara janë mizerje. Që do të thotë një Sallë Nr.2 e “Asllan Rusi” e zhveshur nga rrethimi.

Edhe pse është thënë që në tetor se do të rikonstruktohet, madje në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Volejbolli. Por deri më tani s’ka lëvizur asgjë. Një sallë pa tabelë elektronike, pa numra për zëvendësime, por mbi të gjitha pa ndriçim, ndërsa janë vetëm 12 llamba që ndizen e që bëjnë dritë në atë sallë.

Dhe kësaj i thuhet volejboll dhe sport normal…

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Taekuondo (World) / “Top Gym Sport” e Kaprit & Tirana e Kasajt, kampionët e rinj

Taekuondo (World) / “Top Gym Sport” e Kaprit & Tirana e Kasajt, kampionët e rinj

AlbanianSport.net 12/03/2018 08:50 ASNN – Federata Shqiptare e Taekuondosë në versionin “World”,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh