Subscribe to RSS

Sonte uvertura e javës së 26-të, Skënderbeu-Kukësi, direkt në RTSH

Share Button

AlbanianSport.net 17.03.2017 10:20

ASNN – Java e 26-të e Kampionatit Kombëtar të Futbollit nis sonte me ndeshjen e parë të saj, atë midis Skënderbeut dhe Kukësit. Kjo ndeshje, që do të luhet në Korçë, do të sillet drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, duke nisur nga ora 18:00.

Kukësi mban kreun e renditjes me 51 pikë, dy më tepër sesa korçarët, të cilët ndajnë vendin e dytë dhe të 3-të me Partizanin. Për më tepër, verilindorët vijnë në këtë javë të 26-të pa njohur ende humbje në këto 25 javë të deritanishme, ku kanë marrë 13 fitore dhe 12 barazime.

Edhe Skënderbeu ka korrur 13 fitore, po ka pësuar edhe dy humbje, ndërsa të dyja skuadrat kanë mbrojtjet më të mira në kampionat. Si Kukësi, ashtu edhe korçarët kanë pësuar vetëm 10 gola, por verilindorët kanë shënuar më tepër, 32 gola, kundrejt 26 të realizuar nga Skënderbeu.

Të shtunën pasdreke luhen dy takime të tjera, Korabi-Partizani dhe Laçi-Flamurtari, ndërsa të dielën pasdreke Luftëtari pret në Gjirokastër Tiranën, kurse në mbrëmje, duke nisur nga ora 17:00, Teuta përballet në Shkodër me Vllazninë.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

(Video) Kukësi / Bakaj: Kam bërë zgjedhjen e duhur, këtu, sërish për titull

(Video) Kukësi / Bakaj: Kam bërë zgjedhjen e duhur, këtu, sërish për titull

AlbanianSport.net 06.09.2017 10:05 ASNN – Elis Bakaj është një nga futbollistët që i janë bashkuar

Tirana / Ze Maria: Besoj tek lojtarët e mi, edhe pse përballë kemi kampionët

Tirana / Ze Maria: Besoj tek lojtarët e mi, edhe pse përballë kemi kampionët

AlbanianSport.net 05.09.2017 21:15 ASNN – Përtej faktit që Tirana do të luajë këtë kampionat në

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh