Subscribe to RSS

Sot (14:00), Elbasani-Turbina, një derbi prefekture për mbijetesë

Share Button

AlbanianSport.net 30.03.2017 09:45

ASNN – Kategoria e parë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit luan sot takimin e prapambetur të javës së saj të 21-të, që është edhe java e 3-të e fazës së 3-të. Takimi që do të luhet sot dhe do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, duke nisur nga ora 14:00, ai midis Elbasanit dhe Turbinës, është i vlefshëm për grupin B, apo grupin e Jugut të nivelit të dy të futbollit shqiptar.

Siç dihet, në bazë të formulës së këtij sezoni, që është në fakt një risi, të dy grupet e Kategorisë së Parë, në këtë fazë të 3-të, janë ndarë në dy nëngrupe të tjera secili. Pesë skuadrat e gjysmës së sipërme të rendites në përfundim të dy fazave të para vijojnë betejën midis tyre për ngjitjen në Kategorinë Superiore.

Kurse 5 të tjerat për të shmangur rënien në Kategorinë e Parë. Përballja midis Elbasanit dhe Turbinës është e vlefshme për luftën për mbijetesë në grupin A, ku vendasit renditen të fundit, me 8 pikë, ndërsa cërrikasit renditen të shtatët, me 14 pikë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kastrioti mposht Erzenin 3-1, java e 9-të e konfirmon kryesues bindës

Kastrioti mposht Erzenin 3-1, java e 9-të e konfirmon kryesues bindës

AlbanianSport.net 26/11/2017 15:55 ASNN – Në takimin që mbylli javën e 9-të të Kategorisë së Parë,

Luhen 9 takime të javës së 9-të, sot Kastrioti-Erzeni, direkt në RTSH (14:00)

Luhen 9 takime të javës së 9-të, sot Kastrioti-Erzeni, direkt në RTSH (14:00)

AlbanianSport.net 26/11/2017 10:55 ASNN – Niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

(Video) Kukësi / Bakaj: Kam bërë zgjedhjen e duhur, këtu, sërish për titull

(Video) Kukësi / Bakaj: Kam bërë zgjedhjen e duhur, këtu, sërish për titull

AlbanianSport.net 06.09.2017 10:05 ASNN – Elis Bakaj është një nga futbollistët që i janë bashkuar

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh