Subscribe to RSS

Sot (14:00), Elbasani-Turbina, një derbi prefekture për mbijetesë

Share Button

AlbanianSport.net 30.03.2017 09:45

ASNN – Kategoria e parë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit luan sot takimin e prapambetur të javës së saj të 21-të, që është edhe java e 3-të e fazës së 3-të. Takimi që do të luhet sot dhe do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, duke nisur nga ora 14:00, ai midis Elbasanit dhe Turbinës, është i vlefshëm për grupin B, apo grupin e Jugut të nivelit të dy të futbollit shqiptar.

Siç dihet, në bazë të formulës së këtij sezoni, që është në fakt një risi, të dy grupet e Kategorisë së Parë, në këtë fazë të 3-të, janë ndarë në dy nëngrupe të tjera secili. Pesë skuadrat e gjysmës së sipërme të rendites në përfundim të dy fazave të para vijojnë betejën midis tyre për ngjitjen në Kategorinë Superiore.

Kurse 5 të tjerat për të shmangur rënien në Kategorinë e Parë. Përballja midis Elbasanit dhe Turbinës është e vlefshme për luftën për mbijetesë në grupin A, ku vendasit renditen të fundit, me 8 pikë, ndërsa cërrikasit renditen të shtatët, me 14 pikë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Luhen 7 të parat e javës së 17-të, ndalen kryesueset e grupeve

Luhen 7 të parat e javës së 17-të, ndalen kryesueset e grupeve

AlbanianSport.net 25/02/2018 09:55 ASNN – Kategoria e Parë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit

(Video) Mirel Josa, midis dy kryeqyteteve shqiptare, Tiranës & Prishtinës

(Video) Mirel Josa, midis dy kryeqyteteve shqiptare, Tiranës & Prishtinës

AlbanianSport.net 05/01/2018 09:35 ASNN – Nga njëri kryeqytet shqiptar, në tjetrin. Ky ka qenë rrugëtimi

Tirana shpartallon në Kuçovë Naftëtarin 4-0, të tjerat e javës së 12-të, të shtunën

Tirana shpartallon në Kuçovë Naftëtarin 4-0, të tjerat e javës së 12-të, të shtunën

AlbanianSport.net 22/12/2017 16:05 ASNN – Kategoria e Parë ka luajtur sot ndeshjen e parë të javës

Java e 12-të nis të premten me Naftëtari-Tirana, të tjerat të shtunën

Java e 12-të nis të premten me Naftëtari-Tirana, të tjerat të shtunën

AlbanianSport.net 21/12/2017 18:50 ASNN – Edhe niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit,

Dinamo “hakmerret” ndaj Besës, në Pezë-Helmës vendos Çota

Dinamo “hakmerret” ndaj Besës, në Pezë-Helmës vendos Çota

AlbanianSport.net 11/12/2017 11:05 ASNN – Dinamo ka mundur të dielën Besën me një gol të vetëm,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh