Subscribe to RSS

Spanja & Italia nuk gabojnë, ndajnë kryesimin e grupit me nga 16 pikë

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 18:50

ASNN – Grupi G i Eliminatoreve të Botërorit vazhdon të kryesohet nga Spanja dhe Italia me nga 16 pikë. “La Furia Roja” nuk e pati të lehtë në Shkup ndaj vendasve megjithatë fitoi 2-1, ndërsa Italia shënoi 5 herë në portën e Lihtenshtejnit.

Për Spanjën situatën e ndeshjes e zgjidhën David Silva dhe Diego Kosta me golat e tyre në pjesën e parë. Spanjollët dominuan fushën, megjithatë u treguan edhe cinikë. Në pjesën e dytë, Ristovski u duk se do ta rihapte sfidën, me golin e shënuar pas pasimit të Goran Pandevit. Maqedonasit ishin të pafuqishëm.

Në Udine, skuadra e Venturës e kishte si një shëtitje. Lorenzo Insinje shënoi i pari e pas tij me radhë Beloti, Eder, Bernardeski dhe, në fund Gabiadini. Spanja dhe Italia kanë sfidë me njëra tjetrën për vendin e parë teksa nuk e diskutojnë kualifikimin. 7 pikët më shumë se Shqipëria dhe Izraeli 4 ndeshje para përfundimit të fushatës janë faktorë qetësie për të dy këto përfaqësuese të mëdha të kontinentit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:55 ASNN – Përmbledhje e episodeve qesharake, brenda dhe jashtë

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

AlbanianSport.net 31/03/2018 16:10 ASNN – Koleksioni mbresëlënës rozë, jashtë fushës së blertë

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

AlbanianSport.net 31/03/2018 12:30 ASNN – Xhonglime, spektakël dhe festë në vendin ku sfera e rrumbullakët

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

AlbanianSport.net 31/03/2018 09:45 ASNN – Kolazh i pritjeve mëtë bukura të njërit prej portierëve

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

AlbanianSport.net 31/03/2018 07:55 ASNN – Në fakt, është cilësuar gjithmonë si një klasike e futbollit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh