Subscribe to RSS

Spanja & Italia nuk gabojnë, ndajnë kryesimin e grupit me nga 16 pikë

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 18:50

ASNN – Grupi G i Eliminatoreve të Botërorit vazhdon të kryesohet nga Spanja dhe Italia me nga 16 pikë. “La Furia Roja” nuk e pati të lehtë në Shkup ndaj vendasve megjithatë fitoi 2-1, ndërsa Italia shënoi 5 herë në portën e Lihtenshtejnit.

Për Spanjën situatën e ndeshjes e zgjidhën David Silva dhe Diego Kosta me golat e tyre në pjesën e parë. Spanjollët dominuan fushën, megjithatë u treguan edhe cinikë. Në pjesën e dytë, Ristovski u duk se do ta rihapte sfidën, me golin e shënuar pas pasimit të Goran Pandevit. Maqedonasit ishin të pafuqishëm.

Në Udine, skuadra e Venturës e kishte si një shëtitje. Lorenzo Insinje shënoi i pari e pas tij me radhë Beloti, Eder, Bernardeski dhe, në fund Gabiadini. Spanja dhe Italia kanë sfidë me njëra tjetrën për vendin e parë teksa nuk e diskutojnë kualifikimin. 7 pikët më shumë se Shqipëria dhe Izraeli 4 ndeshje para përfundimit të fushatës janë faktorë qetësie për të dy këto përfaqësuese të mëdha të kontinentit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh