Subscribe to RSS

Tenis / Mërrej & Nishikori, jashtë “Australian Open”, Xhokoviç, në dyshim

Share Button

AlbanianSport.net 05/01/2018 18:45

ASNN – Tenisti britanik Endi Mërrej dhe ai japonez Kei Nishikori kanë zyrtarizuar dje tërheqjen nga Turneu i madh i tenisit botëror, ai i Hapur i Australisë “Australian Open”, që nis pas 10 ditësh në Melbërn. Në dyshim është edhe prania e tenistit serb, Novak Xhokoviç, i cili dje është nisur për në Melbërn, por nuk dihet ende nëse do të jetë në fushë më 15 janar.

“Pas shumë hamendjesh, shpresash dhe një dëshire të madhe për t’u rikthyer në fushë, mora vendimin për të mos luajtur në “Australian Open”. Shpresoj të rikthehem në fushë sa më shpejt të jetë e mundur”, – deklaroi Mërrej në një mesazh drejtuar tifozëve të tij. Edhe Kei Nishikori është tërhequr, duke konfirmuar mungesën e tij, në një mesazh që u bë publik pak orë pas atij të britanikut.

Ai që shpreson të jetë në fushë është Novak Xhokoviç, që është nisur për në Australi për t’u përgatitur, por do të vendosë aty nëse do të luajë apo jo. Ai do të testojë veten ditët në vijim gjatë stërvitjes që do të bëjë në Melbërn. “Do të luaj në disa turne që zhvillohen para “Grend slem”-it dhe më pas do të vendos nëse do të jem në fushë për “Australian Open”, – tha Xhokoviç, që ende ka probleme më bërrylin.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike

Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike

AlbanianSport.net 17/04/2018 11:35 ASNN – BC Levski 2014 Lukoil është fituesja e Ligës Ballkanike

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

AlbanianSport.net 17/04/2018 08:50 ASNN – Kanoe mund të jetë disiplina më e re sportive në vendin

Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi…

Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:00 ASNN – Jeta nuk ka qenë e drejtë për Ali Rezain. Teksa e shikon

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

AlbanianSport.net 31/03/2018 15:15 ASNN – “Në 98 % të rasteve, dopingu është një fenomen që ndodh

Moto GP / Doviciozo: Për Rosin jam favorit? Është e mundur…!

Moto GP / Doviciozo: Për Rosin jam favorit? Është e mundur…!

AlbanianSport.net 31/03/2018 14:20 ASNN – “Për Rosin jam favoriti kryesor i Botërorit? E dëgjoj të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh