Subscribe to RSS

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25

ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën e Shqipërisë. Skuadra kryeqytetase, që këtë sezon është pjesë e Kategorisë së Parë, triufmoi në sfidën me Kukësin që u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të bardhebluve.

Të dyja ekipet kishin ndryshime në përbërje nga sezoni i kaluar. Një përballje ku bardheblutë u shfaqën më kërkues. Dalja me karton të kuq i Shametit i shërbeu Tiranës edhe pse për të parë golin e vetëm të takimit u deshën 90 minuta lojë.

Hoxhallari befasoi Koliçin me një goditje nga rreth 30 metra largësi. Në fund edhe Tirana mbeti me një lojtar më pak pasi Turtulli mori karton të kuq. Sfida u ndoq nga një numër i vogël shikuesish në Stadiumin “Selman Stërmasi”.

Ndërsa në tribunën kryesore ishte i pranishëm edhe trajneri i Kombëtares kuqezi, italiani Kristian Panuçi. Kjo është Superkupa e 11-të për Tiranën, një rekord ky për këtë trofe.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh