Subscribe to RSS

Tirana / Gilman Lika: Na mungojnë tifozët, në Gjirokastër, maksimumin

Share Button

AlbanianSport.net 18.03.2017 16:15

ASNN – Tirana luan të dielën një ndeshje tepër të vështirë, me kundërshtarin e drejtpërdrejtë për vendin e 4-t në renditjen e Kategorisë Superiore. Edhe pse bardheblutë vuajnë probleme të mëdha brenda klubit të tyre, ndaj Luftëtarit synojnë vetëm 3 pikët. I këtij mendimi është sulmuesi i skuadrës kryeqytetase, Gilman Lika.

Kështu, në javën e 26-të të Kategorisë superiore, Tirana luan një përballje të vështirë me Luftëtarin. Në stadiumin e Gjirokastrës, bardheblutë kanë një mision të vështirë, 3 pikët. Për të dalë nga situata e vështirë ku ndodhet,  sulmuesi i skuadrës kryeqytetase, Gilman Lika shpreson që ai dhe shokët e skuadrës të japin maksimumin në fushë.

Lika thekson edhe faktin se mungesa e tifozëve ultras të skuadrës bardheblu ndikon jo vetëm te gjendja psikologjike e futbollistëve por edhe në rezultat. Por të arritur fitoren, Tiranës i duhet të djersijë shumë të dielën kur përballë ka një skuadër tepër të motivuar si Luftëtari.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë

(Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë

AlbanianSport.net 27/11/2017 19:05 ASNN – Kategoria Superiore ka mbyllur sot javën e 12-të, me sfidën kryesore të saj, atë që u luajt në mbrëmje në kryeqytet midis Partizanit dhe Skënderbeut. Kjo sfidë, që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, u mbyll me shifrat 0-0. Partizani dhe Skënderbeu janë ndarë me rrjeta

Sonte, e fundit e së 12-tës, Partizani-Skënderbeu, drejtpërdrejt në RTSH (17:00)

Sonte, e fundit e së 12-tës, Partizani-Skënderbeu, drejtpërdrejt në RTSH (17:00)

AlbanianSport.net 27/11/2017 09:05 ASNN – Kategoria Superiore mbyll sot javën e 12-të, me sfidën

Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi

Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi

AlbanianSport.net 26/11/2017 18:25 ASNN – Vllaznia është përballur sot me Luftëtarin, në një sfidë

Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur…

Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur…

AlbanianSport.net 26/11/2017 13:25 ASNN – Laçi-Kukësi ishte një sfidë që vërtet dhuroi vetëm një gol,

Luftëtari / Trajneri Lika: Rezultatet, jo pasqyrë reale e mundësive tona

Luftëtari / Trajneri Lika: Rezultatet, jo pasqyrë reale e mundësive tona

AlbanianSport.net 26/11/2017 08:25 ASNN – Në prag të ndeshjes së Luftëtarit me Vllazninë, që luhet

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh