Subscribe to RSS

Todi Janku, sot në mesditë përcjellja për në banesën e fundit, pa homazhe

Share Button

Gjergj Vyshka 18.02.2017 11:15

Përcjellja për në banesën e fundit të Todi Jankut, legjendës së boksit shqiptar, do të bëhet pa homazhe. Ndryshe nga çfarë ka ndodhur me figura të tjera të mëdha të sportit shqiptar, madje rasti i fundit ka qenë për peshëngritësin Ymer Pampuri, për Todi Jankun është kërkuar nga familjarët përcjellja për në banesën e fundit nga shtëpia.

Për atë çfarë ka dhënë në ringun shqiptar, atij i janë vënë epitete të ndryshme të tilla si: “I pamposhturi i ringut”, “Ekzemplari, “Xhon Foreman dhe Todi Janku, dy “nokaut”-uesit e mëdhenj në boks, në caqet e legjendës”, “Kampioni Unikal”, “Më i madhi i të gjitha kohërave”, “Tajsoni shqiptar”, “Mbreti i dorezave shqiptare” e “Mbreti i boksit shqiptar”.

E kështu do të ndodhë, ndërsa varrimi i legjendës së boksit shqiptar do të bëhet në ora 12:00. Redaksian e AlbanianSport.net i shpreh ngushëllimet familjes Janku dhe të gjithë komunitetit të boksit shqiptar për këtë humbje të madhe. Një legjendë i rrallë në llojin e tij e që nuk vjen më.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20 ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

AlbanianSport.net 29.03.2017 14:25 ASNN – “Nuk e bëra dysh kërkesën për sponsorizim që më bëri

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

AlbanianSport.net 29.03.2017 12:15 ASNN – “Pranova me kënaqësi ftesën e kryetrajnerit të boksit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

AlbanianSport.net 29.03.2017 10:05 ASNN – Në përfundim të kampionatit lokal të boksit në Berat,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh