Subscribe to RSS

(Video) Basketboll / Cici, shqiptari që e ka “siguruar” vendin në Evropian

Share Button

AlbanianSport.net 23.08.2017 20:50

ASNN – Gentian Cici është padyshim një nga gjyqtarët shqiptarë më të mirë të gjitha kohërave në basketboll dhe ai do të gjykojë në 3-javëshin e parë të shtatorit në fazën finale të Evropianit të basketbollit, që është i 3-ti për të. Duke folur për Televizionin Shqiptar, 36-vjeçari, i cili ka patur një verë mjaft të ngjeshur, ka theksuar se synimi i tij mbetet padyshim gjykimi në Botëror dhe në Olimpiadë.

Përtej zhgënjimit nga rezultatet e kohëve të fundit, basketbolli shqiptar po dhuron edhe diçka të mirë në parket dhe këta janë gjyqtarët e kësaj loje. Midis tyre spikat padyshim Gentian Cici, gjyqtari ndërkombëtar që ka patur një verë mjaft të ngjeshur. Cici e ka kaluar tanimë fazën emocioneve të gjykimit krahas më të mirëve të botës.

36-vjeçari do të gjykojë në 3-javëshin e parë të shtatorit në fazën finale të Evropianit të basketbollit, që është i 3-ti për të dhe synimi i tij mbetet padyshim gjykimi në Botëror dhe në Olimpiadë. Cici mendon se shembullin e tij do ta ndjekin edhe gjyqtarët e tjerë shqiptarë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh