Subscribe to RSS

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 09:45

ASNN – Shqipëria ka luajtur të shtunën ndeshjen e 3-të në kuadër të Eliminatoreve të Evropianit të basketbollit për femra, duke u mundur me shifrat 61:119. Ky takim u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, në kanalin RTSH Sport.

Përtej idesë që mund të japin shifrat 61-119, apo edhe disavantazhi prej 58 pikësh, Shqipëria e basketbollit për femra ka bërë të shtunën ndeshjen e saj më të mirë në kuadër të grupit C, pavarsisht se ka pësuar humbjen e 3-të radhazi, duke u mundur këtë radhë përballë Lituanisë.

Ndeshja e zhvilluar në mbrëmje në Sallën Sportive të Lojërave me Dorë “Feti Borova” në kryeqytet dhe e sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, pa një Kombëtare kuqezi që u mundua, si rrallëherë të bëjë atë që rrallëherë e ka bërë, pra, të kufizojë dëmet përballë një kundërshtari me traditë në basketboll.

10-minutëshi i parë ka qenë i mirë për vajzat kuqezi, që sidoqoftë e humbasin atë me shifrat 21-31. Skuadra mike do të vijojë të dominojë plotësisht në pjesën e dytë, duke e fituar atë me plot 17 pikë epërsi, 31-14, dhe duke shkuar në pushimin e madh në kryesim 62-35.

Në pjesën e 3-të, Shqipëria do të mundohet të reagojë, duke e kufizuar në vetëm 10 pikë diferencën me skuadrën mike, por 10-minutëshi i 4-t dhe i fundit do të jetë shkatërrimtar, teksa Lituania do ta fitojë atë me shifrat 27-4 dhe gjithë ndeshjen me rezultatin 11-61.

Ndeshja e radhës për Shqipërinë do të jetë ajo e 14 shkurtit 2018 në Rusi me përfaqësuesen vendase.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh