Subscribe to RSS

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

Share Button

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10

ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve, Antonis Konstantinides, është përzgjedhur për të drejtuar përfaqësuesen e vendit të tij të lindjes, Qipros. Ka qenë vetë ish-trajneri kuqezi ai që e ka konfirmuar një gjë të tillë ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, duke sqaruar se nënshkrimi i kontratës midis tij dhe Federatës Qipriote do të bëhet të hënën, ndërsa ai do të nisë punën në nëntor.

Shqipëria e tij mund të ketë zhgënjyer sa u përket rezultateve në parket në 4 ndeshjet e grupit paraliminator të Botërorit 2019 të basketbollit për meshkuj, duke i humbur të 4 ndeshjet, madje me shifra të thella, por duket se puna e tij nuk ka kaluar pa u vlerësuar. Kjo sepse trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve, Antonis Konstantinides, është përzgjedhur për të drejtuar përfaqësuesen e vendit të tij të lindjes, Qipros.

Ka qenë vetë ish-trajneri kuqezi ai që e ka konfirmuar një gjë të tillë ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, duke sqaruar se zyrtarizimi, pra, nënshkrimi i kontratës midis tij dhe Federatës Qipriote do të bëhet të hënën, ndërsa ai do të nisë punën në nëntor. Hëpërhë, 45-vjeçari Konstantinides drejton edhe ekipin e klubit të APOEL-it të Nikozisë, që merr pjesë edhe në Kupën “FIBA Europë”, detyrë që do të vazhdojë ta mbajë paralelisht me atë të trajnerit të përfaqësueses qipriote.

Antonis Konstantinides, i cili është në fakt edhe nën kontratë me presidentin e Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, kontratë e cila është e vlefshme deri në fund të këtij viti. Megjithatë, duket se emërimi i mundshëm i Antonios Dukasit, i cili pritet të zyrtarizohet brenda muajit shtator, teksa në nëntor Shqipëria do të nisë pjesëmarrjen e saj në fazën paraeliminatore të Evropianit të 2021-shit, do t’i japë fund edhe zyrtarisht bashkëpunimit me 45-vjeçarin qipriot.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh