Subscribe to RSS

(Video) Basketboll / Ponari reflekton mbi një verë të vështirë të koshit

Share Button

AlbanianSport.net 22.08.2017 19:55

ASNN – Një humbje e pazakontë, që ka çuar në dorëheqjen e trajnerit, por edhe në shpërthimin e një debati të gjerë sportiv mbi gjendjen e basketbollit dhe rrugët e daljes nga kjo gjendje ka qenë ajo e pësuar nga Shqipëria të shtunën e shkuar përballë Holandës.

Në një bisedë të zgjeruar për RTSH Sport,  presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, ka bërë një analizë të koshit kuqezi, paraqitjes së tij në veprimtaritë ndërkombëtare, duke u ndalur tek humbja e fundit me holandezët, tek trajneri i Kombëtares Antonis Konstantinides dhe tek e ardhmja.

Përtej bujës që shkaktoi humbja katastrofale me Holandën në Tiranë, për presidentin e Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, koshi kuqezi është në një proces rindërtimi, ndonëse pritshmëritë ende nuk janë përligjur. Për Ponarin, gjendja aktuale e ka një shpjegim.

Për kreun e basketbollit shqiptar, humbja e turpshme me Holandën ka për protagoniste kryesore vetë skuadrën. Ponari e ka vlerësuar Antonis Konstantinidesin si trajner, por është shprehur se i mirëkupton deklaratat e tij. Për presidentin e FSHB-së, trajnerit qipriot të Kombëtares kuqezi, i janë plotësuar të gjitha dëshirat.

Shembull për këtë Ponari sjell edhe importimin e amerikanëve. Duke theksuar se  Konstantinides ka një marrëveshje me Shqipërinë deri në fund të 2017-ës, kreu i koshit shqiptar sqaron edhe çështjen e trajnerit të ardhshëm të Kombëtares.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh