Subscribe to RSS

(Video) Basketboll / Ponari reflekton mbi një verë të vështirë të koshit

Share Button

AlbanianSport.net 22.08.2017 19:55

ASNN – Një humbje e pazakontë, që ka çuar në dorëheqjen e trajnerit, por edhe në shpërthimin e një debati të gjerë sportiv mbi gjendjen e basketbollit dhe rrugët e daljes nga kjo gjendje ka qenë ajo e pësuar nga Shqipëria të shtunën e shkuar përballë Holandës.

Në një bisedë të zgjeruar për RTSH Sport,  presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, ka bërë një analizë të koshit kuqezi, paraqitjes së tij në veprimtaritë ndërkombëtare, duke u ndalur tek humbja e fundit me holandezët, tek trajneri i Kombëtares Antonis Konstantinides dhe tek e ardhmja.

Përtej bujës që shkaktoi humbja katastrofale me Holandën në Tiranë, për presidentin e Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, koshi kuqezi është në një proces rindërtimi, ndonëse pritshmëritë ende nuk janë përligjur. Për Ponarin, gjendja aktuale e ka një shpjegim.

Për kreun e basketbollit shqiptar, humbja e turpshme me Holandën ka për protagoniste kryesore vetë skuadrën. Ponari e ka vlerësuar Antonis Konstantinidesin si trajner, por është shprehur se i mirëkupton deklaratat e tij. Për presidentin e FSHB-së, trajnerit qipriot të Kombëtares kuqezi, i janë plotësuar të gjitha dëshirat.

Shembull për këtë Ponari sjell edhe importimin e amerikanëve. Duke theksuar se  Konstantinides ka një marrëveshje me Shqipërinë deri në fund të 2017-ës, kreu i koshit shqiptar sqaron edhe çështjen e trajnerit të ardhshëm të Kombëtares.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20 Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10 ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh