Subscribe to RSS

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

Share Button

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20

ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin nëpër Evropë dhe emri i radhës është ai i Ferit Ketës, sportistit që ka korrur para pak ditësh fitoren e 8-të në po aq ndeshje të boksit profesionist. Për Ketën, boksi profesionist është një nivel krejt tjetër, ndërsa synimi madhor është titulli botëror.

Boksieri shqiptar, Ferit Keta, ka mposhtur ditët e fundit polakun Lukash Zigmunt, duke triumfuar brenda raundit të parë, në një përballje të vlefshme për eliminatoret e Federatës Botëror, BDB. Për sportistin e peshës së rëndë, kjo fitore ishte rrjedhojë e një përgatitjeje rigoroze.

Për Ketën, boksi profesionist është një nivel krejt tjetër. Boksieri shqiptar, i cili ka 8 fitore në po aq duele të ringut profesionist, synimi është titulli botëror. Dueli i radhës për Ferit Ketën është ai që pritet të zhvillohet në maj të këtij viti.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh