Subscribe to RSS

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

Share Button

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20

ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin nëpër Evropë dhe emri i radhës është ai i Ferit Ketës, sportistit që ka korrur para pak ditësh fitoren e 8-të në po aq ndeshje të boksit profesionist. Për Ketën, boksi profesionist është një nivel krejt tjetër, ndërsa synimi madhor është titulli botëror.

Boksieri shqiptar, Ferit Keta, ka mposhtur ditët e fundit polakun Lukash Zigmunt, duke triumfuar brenda raundit të parë, në një përballje të vlefshme për eliminatoret e Federatës Botëror, BDB. Për sportistin e peshës së rëndë, kjo fitore ishte rrjedhojë e një përgatitjeje rigoroze.

Për Ketën, boksi profesionist është një nivel krejt tjetër. Boksieri shqiptar, i cili ka 8 fitore në po aq duele të ringut profesionist, synimi është titulli botëror. Dueli i radhës për Ferit Ketën është ai që pritet të zhvillohet në maj të këtij viti.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20 Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10 ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh