Subscribe to RSS

(Video) “Botërori 2018”, ku është Rusia me stadiumet 10 muaj para fillimit?

Share Button

AlbanianSport.net 31.08.2017 20:15

ASNN – Rusia do të presë finalet e Botërorit 2018, të cilat do të luhen në 12 stadiume. Nga këto 6 do të rikonstruktohen, ndërsa 6 të tjerë do të ndërtohen të rinj. Por si është situata e tyre kur duhen edhe 10 muaj deri në fillimin e ndeshjeve? Ndeshjet e fazës finale të Botërorit “Rusi 2018” fillojnë zyrtarisht në 14 qershor 2018. Por si është situata e stadiumeve që po ndërtohen kur duhen edhe 10 muaj deri në fillimin e ndeshjeve?

Do të jenë 12 impiante që do të përdoren gjatë këtyre finaleve. Nga këto 6 janë gati ose janë rikonstruktuar. “Luzhnjiki” i Moskës dhe “Centralni Stadium” i Ekaterinburgut janë rikonstruktuar, ndërsa stadiumet në Soçi, Kazan, Shën Pjetërburg dhe ai i Spartakut të Moskës janë gati tashmë. “Luzhnjiki”, me 81 mijë vende, do të presë finalen e madhe të Botërorit. Kanë mbetur për t’u bërë punimet nga jashtë të stadiumit të Kaliningradit.

Një nga 6, të cilët do të ndërtohen nga fillimi. Ndërsa në brendësi punimet kanë ecur me ritme të mira. Në ndryshim nga stadiumet që u ndërtuan në Afrikën e Jugut, rusët thonë se, 6 të rinjtë që po ndërtohen aty do të shfrytëzohen plotësisht me të gjithë potencialin e tyre. Ndërkohë që punimet në stadiumin e Njizhni Novgorod po vazhdojnë në pjesën e jashtme të tij. Ende pak mbrapa parashikimeve është stadiumi “Mordovia”, në Saransk.

Por gjithsesi struktura është kompletuar. Edhe stadiumi “Kozmos” është mbrapa me punimet. Sepse rreth e qark tij ende ka shumë punë për të bërë. Në Vollgograd mungon pjesa e sipërme dhe disa detaje të vogla. Ndërsa struktura është kompletuar. Shumë e mirë është situata në Rostov. “Ekaterinburg Arena” është tashmë e mbaruar. Mungojnë vetëm disa detaje të vogla në pjesën e jashtme të tij. Në Rostov është duke përfunduar edhe aeroporti i ri.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh