Subscribe to RSS

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

Share Button

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35

ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën e të rinjve dhe paratërinjve dhe kualifikimi me normë për në Olimpiadën e 2020-ës në Tokio. Këto janë, sipas Presidentit të organizmit që qeveris dyrrotakët shqiptarë, Skënder Anxhaku, dy synimet madhore të Federatës Shqiptare të Çiklizmit për dy vitet e ardhshme.

Pas suksesit të Rrethit të 74-t, që e futi Shqipërinë në hartën e çiklizmit botëror, Federata Shqiptare e këtij sporti ka një tjetë synim ambicioz, organizimin e një veprimtarie të njëjtë për të rinjtë dhe paratërinjtë.

Duke folur për Televizionin Shqiptar, presidenti i Federatës Shqiptare të Çiklizmit, Skënder Anxhaku, ka sqaruar se dyrrotakët kuqezi e kanë hedhur vështrimin drejt objektivit të tyre madhor, Olimpiadës së Tokios.

Për momentin, Shqipëria po merr pjesë me dy sportistë, Eugert Zhupën dhe Redi Halilajn, në Kampionatit Botëror të Çiklizmit në Rrugë, që po mbahet në Bergen të Norvegjisë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh