Subscribe to RSS

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

Share Button

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35

ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën e të rinjve dhe paratërinjve dhe kualifikimi me normë për në Olimpiadën e 2020-ës në Tokio. Këto janë, sipas Presidentit të organizmit që qeveris dyrrotakët shqiptarë, Skënder Anxhaku, dy synimet madhore të Federatës Shqiptare të Çiklizmit për dy vitet e ardhshme.

Pas suksesit të Rrethit të 74-t, që e futi Shqipërinë në hartën e çiklizmit botëror, Federata Shqiptare e këtij sporti ka një tjetë synim ambicioz, organizimin e një veprimtarie të njëjtë për të rinjtë dhe paratërinjtë.

Duke folur për Televizionin Shqiptar, presidenti i Federatës Shqiptare të Çiklizmit, Skënder Anxhaku, ka sqaruar se dyrrotakët kuqezi e kanë hedhur vështrimin drejt objektivit të tyre madhor, Olimpiadës së Tokios.

Për momentin, Shqipëria po merr pjesë me dy sportistë, Eugert Zhupën dhe Redi Halilajn, në Kampionatit Botëror të Çiklizmit në Rrugë, që po mbahet në Bergen të Norvegjisë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh