Subscribe to RSS

(Video) Dy sërfistë brazilianë, spektakël nëpër dallgë me një “garë paralele”

Share Button

AlbanianSport.net 27/11/2017 10:45

ASNN – Ajo që ka ndodhur përgjatë brigjeve të Praia do Norte në Nazare të Portugalisë, ka qenë e pazakontë. Dy sërfistët brazilianë, Karles Burle dhe Rodrigo Koksa, kanë bërë atë që quhet “garë paralele”, përgjatë një dallge gjigande.

Sërfi, apo thënë shqip, rrëshkitja mbi ujë është një sport guximtarësh dhe si i tillë, praktikohet zakonisht vetëm. Por ajo që ka ndodhur përgjatë brigjeve të Praia do Norte në Nazare të Portugalisë, ka qenë e pazakontë.

Dy sërfistët brazilianë, Karles Burle dhe Rodrigo Koksa, kanë bërë atë që quhet garë paralele, përgjatë një dallge gjigande. Sipas kameramanit Pedro Miranda, i cili e regjistroi këtë episod, kjo garë paralele ishte e rastësishme dhe e paplanifikuar.

Në fund të fundit, rastësia është mbreti i botës, apo jo…?

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

Çiklizëm / Kris From konfirmohet në Xhiron e Italisë & Turin e Francës

Çiklizëm / Kris From konfirmohet në Xhiron e Italisë & Turin e Francës

AlbanianSport.net 28/11/2017 14:20 ASNN – Sipas Telespor, shtypi holandez i grupit De Telegraf,

Volfi dhe Hemiltoni: “Ferrari”, makinë konkurruese, por e studiuam mirë

Volfi dhe Hemiltoni: “Ferrari”, makinë konkurruese, por e studiuam mirë

AlbanianSport.net 28/11/2017 10:40 ASNN – Mbyllet Botërori i Formula 1 me triumfin e “Mercedes”-it

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh