Subscribe to RSS

(Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:55

Fundi i setit të katërt dhe salla e re olimpike ka shpërthyer në festë. Një valle Kukësi për të gjitha lojtarët e kombëtares së Shqipërisë, të cilat kapur dorëpërdore e të udhëhequra nga më e spikatura Erblira Bici, kanë festuar këtë fitore të madhe ndaj Bjellorusisë.

Në festë edhe drejtuesit e Federatës Shqiptare të Volejbollit. Por kombëtarja e femrave nuk ka mbetur pa u përshëndetur dhe nga Drejtori i Sporteve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, Vladimir Gjonaj, si dhe presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani.

Festa është edhe e tifozëve, ndërsa Bici është në qendër të vëmendjes së fotografive me sportdashës të të gjitha moshave që nga fëmijët e deri tek të rriturit. Festa e ligjshme, por bukuria do të jetë nëse vajzat kuqezi do të arrijnë që ta mbajmë këtë vend të dytë dhe në Bjellorusi për të qenë më pas pjesë e finaleve të Ligës së Evropës.

Megjithatë, dy fitore bindëse, ndaj Austrisë dhe Bjellorusisë, të dyja me të njëjtin rezultat 3-1 e bëjnë Shqipërinë e trajnerëve Altin Martiri dhe Roland Tarja më shumë se sa të madhe.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh