Subscribe to RSS

(Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:55

Fundi i setit të katërt dhe salla e re olimpike ka shpërthyer në festë. Një valle Kukësi për të gjitha lojtarët e kombëtares së Shqipërisë, të cilat kapur dorëpërdore e të udhëhequra nga më e spikatura Erblira Bici, kanë festuar këtë fitore të madhe ndaj Bjellorusisë.

Në festë edhe drejtuesit e Federatës Shqiptare të Volejbollit. Por kombëtarja e femrave nuk ka mbetur pa u përshëndetur dhe nga Drejtori i Sporteve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, Vladimir Gjonaj, si dhe presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani.

Festa është edhe e tifozëve, ndërsa Bici është në qendër të vëmendjes së fotografive me sportdashës të të gjitha moshave që nga fëmijët e deri tek të rriturit. Festa e ligjshme, por bukuria do të jetë nëse vajzat kuqezi do të arrijnë që ta mbajmë këtë vend të dytë dhe në Bjellorusi për të qenë më pas pjesë e finaleve të Ligës së Evropës.

Megjithatë, dy fitore bindëse, ndaj Austrisë dhe Bjellorusisë, të dyja me të njëjtin rezultat 3-1 e bëjnë Shqipërinë e trajnerëve Altin Martiri dhe Roland Tarja më shumë se sa të madhe.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

AlbanianSport.net 13.06.2017 16:10 ASNN – Xhovani De Biazi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

AlbanianSport.net 12.06.2017 12:30 ASNN – 44-vjeçari Luis Figo ka dëshmuar se nuk ka humbur

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh