Subscribe to RSS

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

Share Button

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05

ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin nga Kategoria e Dytë, Kevitani dhe Skrapari, por që do të vazhdojnë të garojnë edhe këtë sezon në këtë kategori, ka marrë një përgjigje nga Sekretari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku, i cili ka sqaruar edhe shkaqet e këtij vendimi.

Duke theksuar se vendimin për të ndryshuar strukturën e ka Komiteti Ekzekutiv, Shulku ka sqaruar edhe kushtet që kanë plotësuar skuadrat pjesëmarrëse të këtij sezoni të Kategorisë së Dytë. Numri 2 i organizmit që qeveris futbollin në vend ka sqaruar edhe sa i përket nisjes së Kategorisë së 3-të.

Niveli i 3-të i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që njihet si Kategoria e dytë, ka ngritur siparin më 1 tetor 2017, me ndeshjet e javës së parë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh