Subscribe to RSS

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

Share Button

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55

ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe të femrave është shtrirë tanimë edhe në fushën e blertë dhe sa vjen edhe bëhet më intensiv. Futbollistet e episodeve që përcjell kjo kronikë kanë shpalosur një potencial të jashtëzakonshëm teknik, që madje shumë meshkuj do ta kishin zili.

Futbolli është konsideruar për mëse një shekull një bastion i meshkujve, por duket se femra po e sfidojnë këtë koncept. Në fakt, debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe të femrave është shtrirë tanimë edhe në fushën e blertë dhe sa vjen edhe bëhet më intensiv.

Futbollistet e episodeve që përcjell kjo kronikë kanë shpalosur një potencial të jashtëzakonshëm teknik, që madje shumë meshkuj do ta kishin zili. Futbolli i femrave ka bërë hapa galopantë në shumë drejtime, ndërsa duket se tanimë po rritet edhe niveli i tij cilësor në lojë.

Kësisoj, këto vajza u kanë hedhur meshkujve dorashkën e sfidës, ndonëse mbetet ende për t’u parë se kur ato do të jenë në gjendje ta sfidojnë gjininë tjetër si të barabarta.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh