Subscribe to RSS

(Video) Futbollisti indonezian që sfidon seriozisht Jusein Boltin

Share Button

AlbanianSport.net 26/11/2017 14:15

ASNN – Futbollisti indonezian, Terens Puhiri, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm për skuadrën e tij, Borneon, në fitoren ndaj një rivaleje lokale në kampionatin vendas. Ajo që padyshim bie në sy në realizimin e këtij goli është shpejtësia e pazakontë e futbollistit dhe aftësia për të ruajtur baraspeshën përballë sfidës së një mbrojtësi, por edhe portierit kundërshtar.

Është diskutuar shpesh mbi atë se cili është futbollisti më i shpejtë në botë, por ky indonezian ka hedhur seriozisht dorashkën e sfidës. Terens Puhiri ka shënuar golin e 3-të të skuadrës së tij, Borneos, në fitoren ndaj një rivaleje lokale në kampionatin indonezian.

Ajo që padyshim bie në sy në realizimin e këtij goli është shpejtësia e pazakontë e futbollistit dhe aftësia për të ruajtur baraspeshën përballë sfidës së një mbrojtësi, por edhe portierit kundërshtar. Goli i tij ka bërë xhiron e botës, duke u publikuar nga shumë prej mediave sportive ndërkombëtare, ndërsa është shikuar rreth gjysmëmilioni herë vetëm brenda 48 orëve të para në “YouTube”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 09:45 ASNN – Shqipëria ka luajtur të shtunën ndeshjen e 3-të në kuadër

(Video) Lojërat Olimpike Dimërore, Bezhani: Hapja, një mesazh domethënës

(Video) Lojërat Olimpike Dimërore, Bezhani: Hapja, një mesazh domethënës

AlbanianSport.net 11/02/2018 07:55 ASNN – Me ceremoninë e hapjes ka ngritur siparin Olimpiada

(Video) Volejboll – Femra / Erblira Bici, në finalen e Kupës së Italisë

(Video) Volejboll – Femra / Erblira Bici, në finalen e Kupës së Italisë

AlbanianSport.net 11/02/2018 07:00 ASNN – Volejbollistja shqiptare, Erblira Bici, ka arritur të mërkurën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh