Subscribe to RSS

(Video) Futbollisti indonezian që sfidon seriozisht Jusein Boltin

Share Button

AlbanianSport.net 26/11/2017 14:15

ASNN – Futbollisti indonezian, Terens Puhiri, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm për skuadrën e tij, Borneon, në fitoren ndaj një rivaleje lokale në kampionatin vendas. Ajo që padyshim bie në sy në realizimin e këtij goli është shpejtësia e pazakontë e futbollistit dhe aftësia për të ruajtur baraspeshën përballë sfidës së një mbrojtësi, por edhe portierit kundërshtar.

Është diskutuar shpesh mbi atë se cili është futbollisti më i shpejtë në botë, por ky indonezian ka hedhur seriozisht dorashkën e sfidës. Terens Puhiri ka shënuar golin e 3-të të skuadrës së tij, Borneos, në fitoren ndaj një rivaleje lokale në kampionatin indonezian.

Ajo që padyshim bie në sy në realizimin e këtij goli është shpejtësia e pazakontë e futbollistit dhe aftësia për të ruajtur baraspeshën përballë sfidës së një mbrojtësi, por edhe portierit kundërshtar. Goli i tij ka bërë xhiron e botës, duke u publikuar nga shumë prej mediave sportive ndërkombëtare, ndërsa është shikuar rreth gjysmëmilioni herë vetëm brenda 48 orëve të para në “YouTube”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

(Video) Kufinjtë njerëzorë sfidojnë normalitetin në gara të pazakonta

(Video) Kufinjtë njerëzorë sfidojnë normalitetin në gara të pazakonta

AlbanianSport.net 27/11/2017 18:15 ASNN – Zakonisht është kali ai që i mban mbi kurriz njerëzit.

(Video) Metamorfoza e 20 yjeve të futbollit, nga fëmijë, në të famshëm

(Video) Metamorfoza e 20 yjeve të futbollit, nga fëmijë, në të famshëm

AlbanianSport.net 27/11/2017 14:55 ASNN – Transformimi mbresëlënës i 20 prej futbollistëve më

Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh

Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh

AlbanianSport.net 27/11/2017 14:05 ASNN – Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e ish-trajnerit të Kombëtares

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh