Subscribe to RSS

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 12:30

ASNN – 44-vjeçari Luis Figo ka dëshmuar se nuk ka humbur asgjë nga reflekset e tij, duke shënuar një gol mjaft të bukur në një ndeshje bamirësie midis veteranëve të Realit të Madridit dhe atyre të Romës. Legjendari portugez ka ekzekutuar në mënyrë mjeshtërore një goditje e lirë, duke e dërguar topin në trekëndëshin e djathtë të portës së Romës dhe duke përshëndetur rrjetën.

Thonë që huqi del me shpirtin… Dhe jo më kot, sepse është legjendari portugez, Luis Figo, ai që e dëshmon një gjë të tillë. Në minutën e 36-të të një ndeshjeje bamirësie midis veteranëve të Realit të Madridit dhe atyre të Romës, ai shënon në mënyrë mjeshtërore nga një goditje e lirë.

44-vjeçari ka dëshmuar se nuk ka humbur asgjë nga reflekset e tij, duke e dërguar topin në trekëndëshin e djathtë të portës së Romës dhe duke përshëndetur rrjetën, pavarsisht përpjekjeve të admirueshme të portierit italian. Natyrisht që ky gol ka marrë komplimentet e një tjetër legjende, brazilianit Ronaldo.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35 ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

AlbanianSport.net 21.09.2017 08:50 ASNN – Ndonëse nuk është ende zyrtare, burime pranë Federatës

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

AlbanianSport.net 21.09.2017 07:55 ASNN – Dy çiklistët shqiptarë, Eugert Zhupa dhe Redi Halilaj,

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh