Subscribe to RSS

(Video) Kamza / Skuadra e trajnerit Ndreu, në përgatitjet e fundit para Teutës

Share Button

AlbanianSport.net 26/02/2018 21:40

ASNN – Në kuadër të javës së 22-të të Kategorisë Superiore të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, Kamza pret në fushën e saj Teutën, në një sfidë që për drejtuesit e skuadrës periferike është cilësuar si një përballje me një rival të drejtpërdrejtë për mbijetesë.

Ndonëse Kamza mban vendin e 4-t në renditje, me 32 pikë dhe është në valle për një vend në Evropë sezonin e ardhshëm dhe Teuta renditet e parafundit, me vetëm 18 pikë të marra në këto 21 javë kampionat, prapëseprapë, për trajnerin Ramadan Ndreu kjo është një sfidë për mbijetesë.

Këtë mesazh u ka përcjellë trajneri krutan lojtarëve të tij në prag të seancës stërvitore të së hënës, të zhvilluar në qendrën e ekipeve kombëtare në Kamëz. Stërvitja ka qenë më tepër e karakterit taktiko-teknik, ku trajneri ka provuar disa skema për ndeshjen e së mërkurës.

Sipas informacionit të përcjellë nga stafi teknik i periferikëve të kryeqytetit, skuadra e Kamzës shkon në sfidën e javës së 21-të me kontingjent të plotë. Vetëm braziliani Arrabal është parë të stërvitet veçmas grupit. Aktualisht, skuadra e Ndreut vjen në sfidën e kësaj jave pas 3 fitoreve të arritur në 5 ndeshjet e para të vitit 2018 në Kategorinë Superiore.

Kamza është mundur vetëm në kryeqytet, përballë Partizanit, dhe në Korçë përballë Skënderbeut, me të njëjtat shifra, 1-2. Në 3 takimet e tjera, Kamza ka mundur 3-1 në shtëpi Laçin, 1-0 në fushë të huaj Kukësin dhe 3-2 po në fushë të huaj Lushnjën. Takimi Kamza-Teuta do të luhet të mërkurën pasdreke, duke nisur nga ora 14:00, në Stadiumin e Kamzës.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh