Subscribe to RSS

(Video) Kombëtarja kuqezi, një formacion me shumë dilema për Panuçin

Share Button

AlbanianSport.net 31.08.2017 21:20

ASNN – Sulmi, por edhe repartet e tjera të lojës paraqisin ende shumë dilema për trajnerin e Kombëtares kuqezi, Kristian Panuçi, i cili përgatitet të debutojë në stolin e Shqipërisë për ndeshjen e së shtunës me  Lihtenshtejnin. Kjo përballje, që do të luhet në Stadiumin “Elbasan Arena”, do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, në një transmetim maratonë.

Kombëtarja kuqezi ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e së shtunës me  Lihtenshtejnin dhe, teksa kanë mbetur më pak se 48 orë deri në përballjen që do të luhet në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, dilemat janë shtuar sa i përkeq formacionit kuqezi. Natyrisht, dilema më e madhe është sulmi, ku trajneri Kristian Panuçi, ka lënë jashtë, për arsye disiplinore, Sokol Cikalleshin, ndërsa alternativa kryesore, Armando Sadiku, ende nuk është deklaruar i gatshëm për sfidën e së shtunës nga ana e stafit mjekësor.

26-vjeçari mungoi edhe në seancën stërvitore të pasdites së kësaj të enjteje dhe duket se është në garë me kohën, jo vetëm për t’u përmirësuar, por mbi të gjitha për të treguar se është në formë optimale për të luajtur ndaj ekipit që mbyll renditjen në Grupin G të Eliminatoreve të Botërorit 2018. E premtja do të jetë dita që do të vendosë për sulmuesin kuqezi, i cili, në fakt, ka kushtuar gjithçka sa i përket rreshtimit të Kombëtares në fushë.

Në mungesë të Sadikut, alternativë për majën e sulmit janë Llullaku dhe Liridon Latifi. Ndërkaq, edhe nga krahët ka pikëpyetje, pasi Odise Roshi dhe Valon Ahmedi synojnë një fanellë titullari nga e djathta, ndërsa Hyka ka si rival Eros Grezdën në të majtën. Jo vetëm kaq, por trajneri Panuçi ka disa dilema edhe në repartet e tjera, teksa bëhet e qartë se ai do të përballet edhe me ndërrimin e brezave në Kombëtaren kuqezi. Në mbrojtje, për një vend përkrah Mavrajt në qendër, janë në garë Ajeti dhe Gjimshiti ndërsa si një zëvendësues eventual dhe i denjë i kapitenit Agolli vlerësohet i riu Memolla.

Kështu ndodh edhe në mesfushë, ku pritet të jenë titullarë Basha dhe Lila, ndërsa për vendin e mbetur në një skemë sulmuese 4-3-3, Kukeli e Memushaj janë në balotazh për vendin e mbetur. Panuçi u përqendrua sërish në aspektin taktik, duke organizuar një tjetër mini-ndeshje kontrolli brenda grupit, për të përvijuar formacionin titullar, ndonëse ndaj Lihtenshtejnit armiku kryesor mbetet mosnënvlerësimi i kundërshtarit dhe gjetja sa më shpejt e golit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh