Subscribe to RSS

(Video) Kosova vazhdon “avazin”, i dorëzohet edhe Turqisë në Shkodër

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 11:35

ASNN – Kosova ka shënuar humbjen e 5-të radhazi në Eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, djemtë e Bunjakut humbën 1-4 përballë Turqisë së Fatih Terim.

Në minutën e 84-t, Bernard Berisha mori kartonin e dytë të verdhë), duke u ndëshkuar me karton të kuq dhe duke e lënë skuadrën me 10 futbollistë. Pas 6 ndeshjesh, Kosova renditet e fundit në Grupin I me një pikë, po aq sa ka edhe Finlanda.

Grupi kryesohet nga Kroacia dhe Islanda, me nga 13 pikë secila, të ndjekura nga Turqia dhe Ukraina me nga 11 pikë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

Kombëtarja / Panuçi: Maqedonia, sfidë me dy fytyra, vendosi një episod

Kombëtarja / Panuçi: Maqedonia, sfidë me dy fytyra, vendosi një episod

AlbanianSport.net 06.09.2017 12:15 ASNN – Në dy ndeshjet e tij të para me Shqipërinë, Kristian Panuçi

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh