Subscribe to RSS

(Video) Kristaps Grabovskis, letonezi 12-vjeçar që po magjeps Internetin

Share Button

AlbanianSport.net 25.07.2017 11:35

ASNN – Është vetëm 12 vjeç dhe përdorimi i tij i topit është i pazakontë për këtë moshë. Bëhet fjalë për letonezin Kristaps Grabovskis, talentin që është shndërruar në një sensacion në Internet.

Jo më kot, ai është krahasuar edhe me më të mirët e botës, duke u cilësuar si Lionel Mesi. Talenti është shpesh i lindur dhe ai bie menjëherë në sy, pavarsisht moshës apo rrethanave.

Kështu ka ndodhur edhe me Kristaps Grabovskisin, futbollistin e vogël që është shndërruar në një sensacion në Internet. Letonezi ka rënë në sy me talentin e tij, duke u zhvendosur madje nga vendi i tij i lindjes, në Irlandë.

Atje ku ka firmosur me klubin e të vegjëlve të Astros. Ajo që e bën më mbresëlënës rastin e tij, është fakti se ai është vetëm 12 vjeç dhe përdorimi i tij i topit është i pazakontë për këtë moshë.

Jo më kot, ai është krahasuar edhe me më të mirët e botës, duke u cilësuar si Lionel Mesi. Me pak fjalë, ai quhet Kristaps Grabovskis, një emër që duhet ta mbajmë mend për të ardhmen.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Vllaznia / Ademi: Klubi kuqeblu mbetet në qendër të vëmendjes sonë

(Video) Vllaznia / Ademi: Klubi kuqeblu mbetet në qendër të vëmendjes sonë

Gaspër Marku 18.08.2017 21:40 ASNN – Vllaznia e futbollit mbetet në qendër të vëmendjes së pushtetit

(Video) Basketboll – Meshkuj / Bushati: Ndërrimi i brezave, problem shqetësues

(Video) Basketboll – Meshkuj / Bushati: Ndërrimi i brezave, problem shqetësues

AlbanianSport.net 18.08.2017 19:50 ASNN – Shqipëria e basketbollit të meshkujve po merr pjesë

(Video) Nën-19-vjeçarët / Bogdani: Gjeorgjia, “provë gjenerale” për tetorin

(Video) Nën-19-vjeçarët / Bogdani: Gjeorgjia, “provë gjenerale” për tetorin

AlbanianSport.net 18.08.2017 18:55 ASNN – Një “provë gjenerale” para eliminatoreve të tetorit. Kështu

(Video) Atletikë / Karriqi: Arsyet e mungesës së rekordeve në “Londër 2017”

(Video) Atletikë / Karriqi: Arsyet e mungesës së rekordeve në “Londër 2017”

AlbanianSport.net 18.08.2017 18:00 ASNN – Mungesa e rekordeve të reja në Kampionatin e 17-të Botëror

(Video) Aeronautika / Pas Botërorit, edhe Kampionati i 7-t Kombëtar, një sukses

(Video) Aeronautika / Pas Botërorit, edhe Kampionati i 7-t Kombëtar, një sukses

AlbanianSport.net 18.08.2017 17:05 ASNN – Sporti po shikohet gjithnjë e më tepër si një mundësi

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh