Subscribe to RSS

(Video) Kufinjtë njerëzorë sfidojnë normalitetin në gara të pazakonta

Share Button

AlbanianSport.net 27/11/2017 18:15

ASNN – Zakonisht është kali ai që i mban mbi kurriz njerëzit. Por njeriu dhe kali që na propozon kronika në vijim bëjnë përjashtim. Ashtu sikundër bëjnë përjashtim disa burra që shërbejnë si krik dhe çekiç njerëzorë.

Kufinjtë njerëzorë duket se janë të pafundmë dhe janë të shumta konkurset apo garat anembanë botës që i vënë në provë ato. Kështu, për shembull, zakonisht është kali i cili e mban mbi kurriz njerëzit.

Por ky njeri dhe kali i tij bëjnë përjashtim. Po kështu, në rastin më fatkeq, kur ju bien goma e makinës dhe nuk keni marrë as krikun me vete, sigurohuni të keni numrin e telefonit të këtij burrit.

Ai do t’jua bëjë më të lehtë punën, por edhe ju duhet t’i lëvizni pak shpejt duart. Një rast akoma më i skajshëm janë këta burra që janë një zgjidhje e pazakontë, por efikase, kur nuk keni një çekiç për të ngulur gozhdë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

Çiklizëm / Kris From konfirmohet në Xhiron e Italisë & Turin e Francës

Çiklizëm / Kris From konfirmohet në Xhiron e Italisë & Turin e Francës

AlbanianSport.net 28/11/2017 14:20 ASNN – Sipas Telespor, shtypi holandez i grupit De Telegraf,

Volfi dhe Hemiltoni: “Ferrari”, makinë konkurruese, por e studiuam mirë

Volfi dhe Hemiltoni: “Ferrari”, makinë konkurruese, por e studiuam mirë

AlbanianSport.net 28/11/2017 10:40 ASNN – Mbyllet Botërori i Formula 1 me triumfin e “Mercedes”-it

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh