Subscribe to RSS

(Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 21:25

ASNN – I kënaqur, më tepër me lojën dhe karakterin që skuadra e tij dëshmoi në parket, por edhe me rezultatin. Kështu është ndierë trajneri i Kombëtares kuqezi të volejbollit të femrave, Altin Martiri, pasi Shqipëria e ka mbyllur me fitore gjysmën e parë të grupit A të Ligës së Evropës, duke mundur Bjellorusinë 3-1 në takimin e tretë.

“Përballë kishim një kundërshtar të vështirë, – i tha ai RTSH-së. – Ashtu siç po zhvillohej loja edhe nëse do të humbiste Shqipëria unë do isha i kënaqur. Skuadra po luante mirë, po luante bukur dhe ne po u dhuronim spektatorëve spektakël.” Kurse për kapitenen Arjola Prenga, rezultati ka qenë shpagimi më i mirë për mundin në stërvitje.

“Sigurisht ndjehem e lumtur, e shpërblyer për punën që kemi bërë. Por nuk ka mbaruar e gjitha pasi javën tjetër do të jemi në Rusi” i tha Prenga RTSH-së. Trajneri Martiri beson se edhe në Bjellorusi, Shqipëria e tij do të japë gjithçka. “Do të tentojmë me të gjitha mënyrat që t’i fitojmë, pse jo të treja ndeshjet” thotë ai.

Ndërsa Prenga tregohet e kujdesshme, duke thënë se Tirana ishte vetëm gjysma e punës. “Ne shpresojmë që edhe në Bjellorusi të vazhdojmë me të njëjtin ritëm dhe të marrim suksese” – thotë volejbollistja e shquar. Ndeshjet e kthimit të grupit A të Ligës së Evropës luhen në Bjellorusi në data 16, 17 dhe 18 qershor 2017.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

AlbanianSport.net 13.06.2017 16:10 ASNN – Xhovani De Biazi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

AlbanianSport.net 12.06.2017 12:30 ASNN – 44-vjeçari Luis Figo ka dëshmuar se nuk ka humbur

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh