Subscribe to RSS

(Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 21:25

ASNN – I kënaqur, më tepër me lojën dhe karakterin që skuadra e tij dëshmoi në parket, por edhe me rezultatin. Kështu është ndierë trajneri i Kombëtares kuqezi të volejbollit të femrave, Altin Martiri, pasi Shqipëria e ka mbyllur me fitore gjysmën e parë të grupit A të Ligës së Evropës, duke mundur Bjellorusinë 3-1 në takimin e tretë.

“Përballë kishim një kundërshtar të vështirë, – i tha ai RTSH-së. – Ashtu siç po zhvillohej loja edhe nëse do të humbiste Shqipëria unë do isha i kënaqur. Skuadra po luante mirë, po luante bukur dhe ne po u dhuronim spektatorëve spektakël.” Kurse për kapitenen Arjola Prenga, rezultati ka qenë shpagimi më i mirë për mundin në stërvitje.

“Sigurisht ndjehem e lumtur, e shpërblyer për punën që kemi bërë. Por nuk ka mbaruar e gjitha pasi javën tjetër do të jemi në Rusi” i tha Prenga RTSH-së. Trajneri Martiri beson se edhe në Bjellorusi, Shqipëria e tij do të japë gjithçka. “Do të tentojmë me të gjitha mënyrat që t’i fitojmë, pse jo të treja ndeshjet” thotë ai.

Ndërsa Prenga tregohet e kujdesshme, duke thënë se Tirana ishte vetëm gjysma e punës. “Ne shpresojmë që edhe në Bjellorusi të vazhdojmë me të njëjtin ritëm dhe të marrim suksese” – thotë volejbollistja e shquar. Ndeshjet e kthimit të grupit A të Ligës së Evropës luhen në Bjellorusi në data 16, 17 dhe 18 qershor 2017.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh