Subscribe to RSS

(Video) Nën-17-vjeçarët / Eliminatore për t’u harruar për kuqezinjtë e vegjël

Share Button

U-17-sfond

AlbanianSport.net 01.11.2016 07:55

ASNN – Ka qenë një pjesëmarrje për t’u harruar ajo që Shqipëria ka bërë në grupin e saj të Eliminatoreve të Evropianit të Nën-17-vjeçarëve, që i zhvilloi ndeshjet në Itali, duke i humbur të 3 takimet.

Kuqezinjtë e vegjël, të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç, kanë arritur të shënojnë vetëm një gol dhe kanë pësuar 5 në këto 3 ndeshje, duke e mbyllur kështu në vendin e fundit të renditjes së grupit, pa pikë.

Kombëtarja kuqezi e Nën-17-vjeçarëve e ka mbyllur me 3 humbje në po aq ndeshje aventurën e saj në grupin e Eliminatoreve të Evropianit të kësaj grupmoshe, që i zhvilloi ndeshjet në Itali, pasi është mundur të dielën edhe Maqedonia, me rezultatin 2-1.

Kjo ishte edhe ndeshja e fundit në grup për kuqezinjtë e vegjël, të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç, të cilët kanë arritur të shënojnë vetëm një gol dhe kanë pësuar 5 gola në këto 3 ndeshje, duke e mbyllur kështu në vendin e fundit të renditjes së grupit, pa pikë.

Në takimin e parë të zhvilluar në Itali, Nën-17-vjeçarët kuqezi janë mundur nga përfaqësuesja vendase, me rezultatin 0-1. Pjesa e parë e kësaj ndeshjeje është mbyllur me rrjeta të paprekura.

Por. në pjesën e dytë, italianët do ta gjejnë golin e epërsisë, kur në minutën e 62-të, me anë të sulmuesit të Interit, Merola. Prova e radhës për kuqezinjtë Nën-17-vjeçarë ka qenë sfida e së premtes me Serbinë, ku janë mundur me rezultatin 0-2.

Në përfundim, skuadra që siguroi biletën për në fazën tjetër të Evropianit të kësaj grupmoshe është Italia, e cila fitoi duelin e fundit me Serbinë, me shifrat 2-0 dhe mori vendin e parë të renditjes, me 7 pikë, një më tepër se ballkanasit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh