(Video) Nën-17-vjeçarët / Eliminatore për t’u harruar për kuqezinjtë e vegjël

Share Button

U-17-sfond

AlbanianSport.net 01.11.2016 07:55

ASNN – Ka qenë një pjesëmarrje për t’u harruar ajo që Shqipëria ka bërë në grupin e saj të Eliminatoreve të Evropianit të Nën-17-vjeçarëve, që i zhvilloi ndeshjet në Itali, duke i humbur të 3 takimet.

Kuqezinjtë e vegjël, të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç, kanë arritur të shënojnë vetëm një gol dhe kanë pësuar 5 në këto 3 ndeshje, duke e mbyllur kështu në vendin e fundit të renditjes së grupit, pa pikë.

Kombëtarja kuqezi e Nën-17-vjeçarëve e ka mbyllur me 3 humbje në po aq ndeshje aventurën e saj në grupin e Eliminatoreve të Evropianit të kësaj grupmoshe, që i zhvilloi ndeshjet në Itali, pasi është mundur të dielën edhe Maqedonia, me rezultatin 2-1.

Kjo ishte edhe ndeshja e fundit në grup për kuqezinjtë e vegjël, të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç, të cilët kanë arritur të shënojnë vetëm një gol dhe kanë pësuar 5 gola në këto 3 ndeshje, duke e mbyllur kështu në vendin e fundit të renditjes së grupit, pa pikë.

Në takimin e parë të zhvilluar në Itali, Nën-17-vjeçarët kuqezi janë mundur nga përfaqësuesja vendase, me rezultatin 0-1. Pjesa e parë e kësaj ndeshjeje është mbyllur me rrjeta të paprekura.

Por. në pjesën e dytë, italianët do ta gjejnë golin e epërsisë, kur në minutën e 62-të, me anë të sulmuesit të Interit, Merola. Prova e radhës për kuqezinjtë Nën-17-vjeçarë ka qenë sfida e së premtes me Serbinë, ku janë mundur me rezultatin 0-2.

Në përfundim, skuadra që siguroi biletën për në fazën tjetër të Evropianit të kësaj grupmoshe është Italia, e cila fitoi duelin e fundit me Serbinë, me shifrat 2-0 dhe mori vendin e parë të renditjes, me 7 pikë, një më tepër se ballkanasit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Basketboll – Femra / Vllaznia triumfon në “play out” ndaj Apolonisë

AlbanianSport.net 19/04/2018 15:30 ASNN – Apolonia është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës

Peshëngritje / Kampionati Kombëtar i Moshave, gjithçka gati

AlbanianSport.net 19/04/2018 13:20 ASNN – Peshëngritja shqiptare bëhet gati për Kampionatin e Moshave,