Subscribe to RSS

(Video) Nën-17-vjeçarët / Kuqezinjtë e nisin me një humbje 0-1 me Italinë

Share Button

Euro-U-17-Shorti-2017

AlbanianSport.net 27.10.2016 09:45

ASNN – Një gol i vetëm i pësuar në pjesën e dytë, ka bërë që Shqipëria ta nisë me një  humbje  grupin e Eliminatoreve të Evropianit të Nën-17-vjeçarëve, pasi është mundur në Itali nga përfaqësuesja vendase. Prova e radhës për kuqezinjtë Nën-17-vjeçarë është sfida e së premtes me Serbinë.

Kombëtarja kuqezi e Nën-17-vjeçarëve e ka nisur me një humbje aventurën e saj në grupin e Eliminatoreve të Evropianit të kësaj grupmoshe, pasi është mundur në Itali nga përfaqësuesja vendase, me rezultatin 0-1. Kuqezinjtë e vegjël, të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç kanë bërë një lojë kryesisht në mbrojtje përballë Italisë, që ka qenë me superiore, si në raste, ashtu edhe në lojë.

Për rrjedhojë, herë për meritë të portierit kuqezi e herë për gabimet e Nën-17-vjeçarëve italianë, pjesa e parë e kësaj ndeshjeje është mbyllur me rrjeta të paprekura. Por. në pjesën e dytë, italianët do ta gjejnë golin e epërsisë, kur në minutën e 62-të, sulmuesi i Interit, Merola, përfiton nga pasimi i saktë i Viskontit dhe e përcjell topin në rrjetë.

Shqipëria do ta ketë mundësinë për të barazuar drejt fundit, por Kraja vonohet në goditjen e tij në një situatë të volitshme brenda zonës. Përfundimisht 1-0 për Italinë dhe prova e radhës për kuqezinjtë Nën-17-vjeçarë është sfida e së premtes me Serbinë. Skuadra tjetër e grupit është Maqedonia.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh