Subscribe to RSS

(Video) Nën-17-vjeçarët / Mustedanagiç: Kemi përballë një grup të fortë

Share Button

u-17-mustedanagic-2016

AlbanianSport.net 17.10.2016 16:10

ASNN – Kombëtarja shqiptare e Nën-17-vjeçarëve po përgatitet për të luajtur ndeshjet eliminatore të vlefshme për Kampionatin Evropian. Nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç, kuqezinjtë kanë filluar stërvitjen dhe pas 10 ditësh kanë ndeshjen e parë. Në grup me skuadrën e Shqipërisë, janë Italia, Serbia dhe Maqedonia.

Kështu, Kombëtarja shqiptare e 17-vjeçarëve ka nisur grumbullimin për ndeshjet eliminatore të Kampionatit Evropian për këtë moshë. Prej 10 ditësh kuqezinjtë 17-vjeçarë do të stërviten nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç. Në grup, Shqipëria do të ketë Italinë, Serbinë dhe Maqedoninë.

Trajneri boshnjak nuk e fsheh epërsinë që kanë kundërshtarët përsa I përket krijimit të përfaqësueseve të tyre. “Kemi kundërshtarë të fortë në grup, – tha Mustedanagiç, duke folur në konferencën e sotme për shtyp, të mbajtur në mjediset e FSHF-së. – Si Italia, Serbia dhe Maqedonia, kanë lojtarë, të cilët luajnë bashkë që nga mosha 15 vjeç.”

“Pra e njohin njëri-tjetrin, – ka vijuar ai. – Ndërsa ne jemi një kombëtare e re, pavarësisht se kemi thirrur në grumbullim lojtarët më të mirë të moshës deri në 17 vjeç. U kam mësuar futbollistëve të mi, që të mos kenë frikë nga kundërshtari, por ta respektojnë atë.”

“Më vjen mirë që ata kanë një respekt të admirueshëm për fanellën kuqezi që do të veshin, ndaj e them me bindje se do të zhvillojnë ndeshje të mira”, – ka përfunduar trajneri i Nën-17-vjeçarëve kuqezi. Ndeshjet e grupit tonë do të luhen në Itali, në datat 26, 28 dhe 31 tetor 2016.

Takimin e parë Shqipëria do ta luajë me mikpritësit e ndeshjeve të grupit, pra me Italinë, të dytën kundër Serbisë dhe të tretën kundër Maqedonisë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh