Subscribe to RSS

(Video) Nën-19-vjeçarët / Shqipëria mundet nga një 11-metërsh i Irlandës

Share Button

Euro-U-19-Shorti-2017

AlbanianSport.net 06.10.2016 15:15

ASNN – Ndërkohë që në mbrëmje Kombëtarja e të rriturve përballet në Lihtenshtejn me përfaqësuesen vendase, një tjetër Kombëtare, ajo e Nën-19-vjeçarëve ka luajtur ndeshje e parë në kuadër të grupit të saj eliminator të kësaj grupmoshe. Shqipëria është mundur 0-1 nga Irlanda, në ndeshjen e luajtur në Tiranë dhe të sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.
Të enjten kanë nisur edhe ndeshjet e grupit të 4 Eliminator të Evropianit të Nën-19-vjeçarëve, ku Shqipëria është vendi organizator. Siç dihet, ndeshjet do të luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Niko Dovana”. Skuadrat që bëjnë pjesë në grupin eliminator janë Gjermania, Republika e Irlandës, Gjibraltari dhe Shqipëria.
Ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur në ndeshjen e parë, përballë Irlandës, duke u ndëshkuar nga një 11-metërsh i akorduar për miqtë në pjesën e parë. Në këtë takim, që luajt në drekë dhe u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve është përpjekur përballë bashkëmoshatarëve të Irlandës, të cilët nga ana e tyre ishin më të disiplinuar taktikisht dhe më kërkues.
Fati i kësaj ndeshjeje do të vendoset në minutat e fundit të pjesës së parë, kur topi i prekur me dorë nga Doksani, ka çuar në një 11-metërsh të shndërruar në gol nga irlandezët. Pjesa e dytë nuk ka sjellë gola të tjerë dhe Shqipëria mundet kështu minimalisht në takimin e parë përballë Irlandës. Takimi i dytë është ai me 8 tetorit me Gjermaninë, ndërsa i fundit ai i 11 tetorit me Gjibraltarin.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Basketboll – Femra / Vllaznia triumfon në “play out” ndaj Apolonisë

Basketboll – Femra / Vllaznia triumfon në “play out” ndaj Apolonisë

AlbanianSport.net 19/04/2018 15:30 ASNN – Apolonia është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës

Peshëngritje / Kampionati Kombëtar i Moshave, gjithçka gati

Peshëngritje / Kampionati Kombëtar i Moshave, gjithçka gati

AlbanianSport.net 19/04/2018 13:20 ASNN – Peshëngritja shqiptare bëhet gati për Kampionatin e Moshave,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh