Subscribe to RSS

(Video) Një “kinezëri” në koordinim, zjarrfikësit, përsosmëri marramendëse

Share Button

AlbanianSport.net 02.06.2017 14:20

ASNN – Një ushtrim i thjeshtë me litar është shndërruar në një sfidë të koordinimit njerëzor deri në kufinjtë e dhimbjes.

Kinezët njihen si popull për disiplinën e tyre të hekurt dhe aftësinë për të dhuruar spektakël sa i përket koordinimit.

Por ajo që kanë dhuruar këta zjarrfikës kinezë gjatë një stërvitjeje të zakonshme ditore ka qenë përtej të zakonshmes.

Në fakt, ky ushtrim i thjeshtë me litar është shndërruar në një sfidë të koordinimit njerëzor deri në kufinjtë e dhimbjes.

Për të dëshmuar se asgjë nuk është e rastësishme, ky ushtrim ka vazhduar pa ndërprerje për plot 3 minuta…

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20 Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10 ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën

Basketboll / Dita e 4-t, Sllovenia e Spanja, me pikë të plota, bie Rusia

Basketboll / Dita e 4-t, Sllovenia e Spanja, me pikë të plota, bie Rusia

Gjergj Vyshka 06.09.2017 13:20 Italia në grupin A pëson humbjen e dytë, teksa është mundur

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh