Subscribe to RSS

(Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe

Share Button

AlbanianSport.net 13/01/2017 12:30

ASNN – Të dyja ekipet shqiptare, Partizani dhe Kamza, i humbën me të njëjtin rezultat minimal, 0-1, miqësoret e zhvilluara të premten në Turqi, por ajo që ra në sy, ishte mënyra sesi dy trajnerët iu përqasën ndeshjeve përkatëse. Nga njëra anë, trajneri i Partizanit, Sulejman Starova shkaktoi jo pak habi, duke aktivizuar kryesisht vetëm lojtarët që janë aktivizuar gjatë gjysmës së parë të sezonit në kampionat.

E kundërta ndodhi me trajnerin e Kamzës, Ramadan Ndreun, i cili bëri disa lëvizje, duke rinovuar gjysmën e ekipit përgjatë ndeshjes. Kanë qenë miqësore me dy tablo ato që Partizani dhe Kamza zhvilluan të premten pasdreke në Turqi, përkatësisht ndaj Kasëmpashasë dhe ndaj Alaniasporit. Të dyja ekipet shqiptare i humbën ndeshjet me të njëjtin rezultat minimal, me të kuqtë që u ndëshkuan në fund nga goli i Trezegesë.

Ndërsa kamzalinjtë nuk arritën ta kapërcenin pësimin e golit që në minutën e 33-të, me autor Sakein. Por ajo që ra në sy, ishte mënyra sesi dy trajnerët ia qasën ndeshjeve përkatëse. Nga njëra anë, trajneri i Partizanit, Sulejman Starova shkaktoi jo pak habi, duke aktivizuar kryesisht vetëm lojtarët që janë aktivizuar gjatë gjysmës së parë të sezonit në kampionat.

Ndonëse të kuqtë kanë bërë disa përforcime gjatë kësaj merkatoje të janarit, Starova zgjodhi të aktivizojë vetëm mesfushorin Bruno Telushi në formacionin e parë, ndërsa një tjetër blerje, Belica, u aktivizua në qendër të mbrojtjes në fillimin e pjesës së dytë. Ndërkaq, Maliqi dhe mesfushori Esat Mala, por edhe sulmuesi Ameth Foll, u lanë në stol gjatë gjithë ndeshjes.

Një zgjedhje e çuditshme kjo e trajnerit 62-vjeçar të Partizanit, për më tepër në një miqësore që për qëllim kishte më tepër vënien në provë të përforcimeve, sesa arritjen e një rezultati të pranueshëm dhe që nuk do të kritikohej më pas. E kundërta ndodhi me trajnerin e Kamzës, Ramadan Ndreun, i cili bëri disa lëvizje, duke rinovuar gjysmën e ekipit përgjatë ndeshjes.

Trajneri i Kamzës aktivizoi Zguron, por edhe Bashën, Syziun, Ramiun dhe Agalliun. Madje, sipas burimeve pranë klubit të Kamzës, drejtuesit e klubit të Alaniasporit kanë shfaqur interesim për mesfushorin 20-vjeçar të Kamzës, Mumajesin.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh