Subscribe to RSS

(Video) Peshëngritja / Shaqiri: Koha për të vënë pikat mbi “i” në shtangë

Share Button

AlbanianSport.net 25/02/2018 15:45

ASNN – “Është koha që të vihen pikat mbi “i” në peshëngritjen shqiptare, që ajo të dalë një herë e mirë nga qerthulli famëkeq i 5 viteve të fundit”. Ky apeli që bën njëri nga trajnerët më të njohur të shtangës, Hektor Shaqiri, i cili sidoqoftë beson tek sportistët përtej vështirësive në prag të Evropianit të Bukureshtit.

Ai është një nga trajnerët më të njohur të shtangës dhe ka përjetuar mjaft në jetën e tij, por gjendja aktuale e peshëngritjes shqiptare e ka trishtuar pa masë. Për Hektor Shaqirin, është koha që të vihen pikat mbi “i”. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, trajneri veteran beson tek sportistët përtej vështirësive.

Shqipëria do të marrë pjesë me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër, në Evropianin e Të Rriturve, që supozohej të mbahej në Tiranë, por do të zhvillohet në fund të marsit në Bukuresht. Klikoni videon e mëposhtme për të ndjekur intervistën e plotë me trajnerin Hektor Shaqiri.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

Kikboks /  Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

Kikboks / Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

AlbanianSport.net 12/03/2018 12:30 ASNN – Dy sportistë shqiptarë për herë të parë do të shkojnë në një veprimtari ndërkombëtare në Tajlandë. Bëhet fjalë për një turne në kikboks, pikërisht në vendin e origjinës së këtij sporti, i cili njihet në të gjithë botëb. Ky është fati që i ka buzëqeshur vëllezërve Jakupi, Brusit dhe Stivenit,

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh