Subscribe to RSS

(Video) Peshëngritje / Calja: Mos paragjykoni, medaljet e mia janë të pastra

Share Button

AlbanianSport.net 31/03/2018 08:50

ASNN – Briken Calja u shpall të mërkurën në mbrëmje kampion i 3-fishtë i Evropës në peshëngritje, duke marrë 3 medalje të arta në kategorinë e peshës trupore deri në 69 kg. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar nga kryeqyteti i Rumanisë, Bukureshti, ai ka kërkuar të mos paragjykohet, pavarsisht skandaleve të njëpasnjëshme të dopingut që kanë goditur së fundmi shtangën shqiptare.

Ka shkruar historinë, duke marrë, si kurrë më parë, 3 medalje të arta për Shqipërinë në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes dhe, duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar nga kryeqyteti i Rumanisë, Bukureshti, Briken Calja ka kërkuar të mos paragjykohet, pavarsisht skandaleve të njëpasnjëshme të dopingut që kanë goditur së fundmi shtangën shqiptare. Për 28-vjeçarin, kishte ardhur koha për këtë triumf.

Peshëngritësi nga Shtërmeni ka theksuar se këto 3 medalje nuk ishin të papritura për të. Duke reflektuar edhe gjendjen e nderë që po kalon shtanga shqiptare, e cila nuk ka patur mundësi të çojë as mjek në Evropianin e Bukureshtit  peshëngritësi kuqezi ka patur një përkushtim të veçantë për suksesin e tij. Briken Calja u shpall të mërkurën në mbrëmje kampion i 3-fishtë i Evropës në peshëngritje, duke marrë 3 medalje të arta në kategorinë e peshës trupore deri në 69 kg.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

AlbanianSport.net 19/04/2018 17:40 ASNN – Skënderbeu për femra dhe Vllaznia për meshkuj janë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh