Subscribe to RSS

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15

ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati Botëror i Të Rriturve dhe Të Rriturave, që do të mbahet në Anaheim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka nisur të martën dhe do të ulë sipari më 5 dhjetor 2017. Në këtë Kampionat Botëror, Shqipëria do të marrë pjesë me 5 prej sportistëve të saj më të mirë, ndërsa mungesa e vizës amerikane i ka mohuar vendin në këtë botëror peshëngritësit Daniel Godelli.

Sikundër çdo veprimtari madhore sportive, kombëtare apo ndërkombëtare, edhe ky  Kampionati Botëror i Peshëngritjes për Të Rritur do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, ndonëse oraret janë paksa të papërshtashme për Shqipërinë. Kështu, duke gdhirë 1 dhjetori, nga ora 05:00, deri në orën 07:00 të mëngjesit, do të ngjitet në pedanë Evagjeli Veli.

Ajo do të garojë në kategorinë e peshës trupore deri në 58 kg femra. Duke gdhirë 2 dhjetori, nga ora 05:00, deri në orën 07:00 të mëngjesit, do të ngjitet në pedanë Briken Calja, që do të garojë në kategorinë e peshës trupore deri në 69 kg për meshkuj. Në mbrëmjen e 2 dhjetorit, nga ora 21:00, deri në orën 23:00, Erkand Qerimaj do të garojë në kategorinë e peshës trupore deri në 77 kg meshkuj.

Në orët e para të mëngjesit të 3 dhjetorit do të garojë fillimisht Romela Begaj, në 69 kg për femra, ndërsa menjëherë pas saj do të ngjitet në pedanë Krenar Shoraj, do të garojë në baterinë B të kategorinë e peshës trupore deri në 85 kg meshkuj. Duhet theksuar se shanset e peshëngritësve shqiptarë në këtë Botëror janë rritur, pas përjashtimit të 9 vendeve për shkak të problemeve me dopingun.

Këto vende janë Rusia, Kina, Kazakistani, Armenia, Turqia, Moldavia, Ukraina, Bjellorusia d Azerbajxhani. Ndërkaq, edhe disa sportistëve nga Irani, Koreja e Veriut dhe Venezuela u është mohuar viza amerikane dhe bashkë me të, edhe pjesëmarrja në këtë Botëror.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh