Subscribe to RSS

(Video) Shpresat & Nën-19-vjeçarët / Prezantohen Bushi & Bogdani

Share Button

bushi-bogdani-de-biazi-tramexani

AlbanianSport.net 08.12.2016 18:55

ASNN – Alban Bushi dhe Erjon Bogdani janë trajnerët e ekipeve kombëtare të moshave të Shqipërisë, atij të Nën-21-vjeçarëve dhe atij të Nën-19-vjeçarëve. Dy ish-futbollistët e Kombëtares shqiptare kanë marrë të premten detyrën e drejtimit të këtyre ekipeve kuqezi. Eksperiencën e tyre si futbollistë elitarë ata dëshirojnë t’ua përcjellin edhe futbollistëve të moshave, në ekipet që do të drejtojnë.

Alban Bushi dhe Erjon Bogdani janë emrat e rinj që do të drejtojnë dy ekipet kombëtare të Shqipërisë, të Nën-21-vjeçarëve dhe të Nën-19-vjeçarëve. Ka qenë Paolo Tramexani, Drejtori i Ekipeve Kombëtare ai që i ka prezantuar dy ish-futbollistët e Kombëtares shqiptare. Ai ka theksuar se futbollistët e rinj duhet të marrin shembull nga ajo çka Bushi dhe Bogdani kanë dhënë në fushën e futbollit.

Alban Bushi ka pranuar se edhe pse nuk ka eksperiencën e duhur për drejtimin e kombëtares së Nën-21-vjeçarëve, apo, siç njihen ndryshe, Shpresat, me ndihmën e Xhovani De Biazit dhe FSHF-së do të dijë të realizojë objektivat. Ndërsa Erjon Bogdani ka theksuar se ai i realizon të gjitha detyrat që merr përsipër. Bushi dhe Bogdani kanë zëvendësuar përkatësisht Redi Jupin dhe Arjan Bellain tek Nën-21 dhe Nën-19-vjeçarët.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh