Subscribe to RSS

(Video) Shpresat / Shqipëria “ngrin” Islandën në shtëpi, përmbys & fiton 3-2

Share Button

AlbanianSport.net 05.09.2017 14:15

ASNN – Përfaqësuesja e Shqipërisë për Nën-21-vjecarët ka arritur një fitore 3-2 ndaj Islandës në fushë të huaj të hënën në mbrëmje. Dy gola të Kristal Abazajt dhe një i Fiorin Durmishajt u dhuruan tri pikët djemve kuqezinjt, të drejtuar nga trajneri Alban Bushi.

Kështu, pas humbjes së pafat në sekondat e fundit ndaj përfaqësueses vendas pak ditë më parë në Irlandën e Veriut, Nën-21-vjeçarët shqiptarë kanë reflektuar duke marrë një fitore të madhe, 3-2, ndaj Islandës në fushën e kësaj të fundit. Kristal Abazaj ishte autor i dy golave për Shpresat e Shqipërisë, ndërsa goli i tretë u shënua nga Durmishaj.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Bushi zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, ku edhe pse ishte në disavantazh në pjesën e parë, arriti ta kthejë rezultatin në favorin e vet. Një fitore e rëndësishme kjo, e cila i ngjit Shpresat e Shqipërisë përkohësisht në vendin e dytë, me 4 pikë, ndërsa grupi udhëhiqet nga Irlanda e Veriut, me 6 pikë në dy ndeshje.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh