Subscribe to RSS

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

Share Button

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25

ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të zhvillohen nga data 9, deri më 27 shkurt dhe do të sillen për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Një nga dy sportistët e kualifikuar me normë është Erjon Tola dhe, duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar nga Italia, ku po stërvitet, 31-vjeçari ka rrëfyer përgatitjet që po bën dhe synimet për Olimpiadën e 4-t të tij.

Shqipëria do të marrë pjesë më Olimpiadën Dimërore, që do të mbahet pas pak javësh në Kore të Jugut dhe një nga dy sportistët e kualifikuar me normë është Erjon Tola. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar nga Italia, ku po stërvitet, 31-vjeçari ka rrëfyer përgatitjet që po bën. Tola merr pjesë për herë të 4-t në Lojërat Olimpike Dimërore dhe, duke zbuluar një të fshehtë të fëmijërisë, ai nuk e fsheh krenarinë për këtë arritje.

Skiatori që banon në Itali, por garon për ngjyrat kuqezi, synon një paraqitje dinjitoze në olimpiadën koreanojugore. Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të zhvillohen nga data 9, deri më 27 shkurt dhe do të sillen për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh