Subscribe to RSS

(Video) Superkupa / Të mërkurën Kukësi-Tirana, Milinkoviç & Ze Maria duan trofeun

Share Button

AlbanianSport.net 05.09.2017 14:55

ASNN – Superkupa e Shqipërisë është trofeu i parë për sezonin futbollistik 2017-2018, që do të përcaktojë fituesin të mërkurën. Në Stadiumin “Selman Stërmasi”, Kukësi kampion dhe Tirana fituese e Kupës së Shqipërisë, do të luajnë për të fituar trofeun. Dy trajnerët përkatës, Milinkoviç dhe Ze Maria, kanë shprehur synimet e tyre në konferencat për shtyp.

Kukësi do ta nisë sezonin e ri futbollistik me pretendimin për të fituar trofeun e parë. Të mërkurën do të ndeshet me Tiranën për të diskutuar Superkupën e Shqipërisë. Trajneri i “kampionëve” në fuqi, Mlladen Milinkoviç shprehet se, megjithë respektin që ka për kundërshtarin, do të hyjnë në fushë për të fituar.

Ndërkaq, përtej faktit që Tirana do të luajë këtë kampionat në Kategorinë e Parë, skuadra kryeqytetase vjen në përballjen ndaj Kukësit me synimin për të fituar trofeun. Një sfidë që për trajnerin Ze Maria, futbollistët, tifozët dhe gjithë stafin bardheblu ka një rëndësi të veçantë.

Ai beson se futbollistët e tij do të japin maksimumin për të fituar Superkupën. Ndeshja finale e Superkupës së Shqipërisë do të luhet të mërkurën, duke nisur nga ora 19:00, në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet dhe do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh