Subscribe to RSS

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, ka luajtur të mërkurën ndeshjet e para të turit të 16-shes dhe, në këtë fazë, në lojë janë 10 skuadra të Kategorisë Superiore dhe 6 skuadra të Kategorisë së Parë. Gjashtë nga 8 ndeshjet e së enjtes janë luajtur duke nisur nga ora 14:00.

Kurse sfida më e spikatur e turit të 16-shes ka qenë ajo që është luajtur në mbrëmje, midis Tiranës dhe Vllaznisë dhe është sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, është mbyllur me rezultatin 2-0. Ndërkaq, pasdreke Besëlidhja është mundur minimalisht përballë Skënderbeut.

Bylisi ka fituar 2-1 ndaj Luftëtarit, ndërsa në një duel të skuadrave të Kategorisë Superiore, Kamza është ndarë në barazim me Teutën. Erzeni ka patur një sfidë të vështirë me kampionen në fuqi, Kukësin, që ka fituar 4-1 në Shijak, ndërsa në një tjetër duel midis ekipeve të Kategorisë së Parë dhe asaj Superiore, Turbina është shpartalluar 1-6 nga Flamurtarin.

Një tjetër duel midis ekipeve të Superiores ka qenë ai ku Lushnja është mundur 1-3 nga Laçi, kurse sfida e fundit, Pogradeci-Partizanin, luhet të enjten pasdreke.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:55 ASNN – Ka qenë një ndeshje që premtoi shumë që në nisje të saj,

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh