Subscribe to RSS

(Video) Volejboll / Erblira Bici rrëfen sezonin dhe kombëtaren e rrjetës

Share Button

AlbanianSport.net 24/03/2018 18:00

ASNN – Në atë që është sezoni i saj i dytë në nivelin e dytë të kampionatit italian të volejbollit për femra, Serinë A2, Erblira Bici është konfirmuar si lojtarja më e spikatur e skuadrës së saj, LPM Mondoví. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, 23-vjeçarja shprehet më kërkuese për veten, ndërsa rrëfen edhe pritshmëritë e Kombëtares kuqezi të vajzave të rrjetës.

Një sezon i jashtëzakonshëm që ka kapërcyer edhe vetë pritshmëritë e protagonistëve. Kështu e cilëson sportistja shqiptare Erblira Bici sezonin e saj aktual në nivelin e dytë të kampionatit italian të volejbollit për femra. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, 23-vjeçarja shprehet më kërkuese për veten, pavarsisht një sezoni të jashtëzakonshëm edhe në planin personal

Kjo paraqitje e ka bërë atë kandidate për një kontratë në nivelin më të lartë, në Serinë A1, por volejbollistja 1 m e 86 cm e lartë nuk dëshiron të nxitohet. Volejbollistja kuqezi beson se ky vit do të jetë ndryshe edhe për Kombëtaren e vajzave të rrjetës. Sportistja që e ka nisur pak vite më parë karrierën nga qyteti i saj i lindjes, Gramshi, ka edhe një apel për volejbollistet shqiptare.

Skuadra e shqiptares kryeson renditjen e Serisë A2 të volejbollit italian të femrave dhe arriti deri në finalen e Kupës së Italisë, ndërsa vetë Erblira Bici është në 5-shen e shënueseve më të mira të kampionatit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

AlbanianSport.net 19/04/2018 17:40 ASNN – Skënderbeu për femra dhe Vllaznia për meshkuj janë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh