Subscribe to RSS

(Video) Volejboll – Femra / Erblira Bici, në finalen e Kupës së Italisë

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 07:00

ASNN – Volejbollistja shqiptare, Erblira Bici, ka arritur të mërkurën në mbrëmje një tjetër kulm në karrierën e saj të re profesioniste. Bici dhe skuadra e saj, LPM Mondovì kanë shkruar historinë, duke mundur 3-2 në gjysmëfinale Fenera Kierin dhe duke siguruar vendin në finalen e madhe të Kupës së Italisë për Serinë A2 në volejboll për femra. Po vijon i jashtëzakonshëm sezoni aktual për volejbollisten shqiptare, Erblira Bici, e cila, të mërkurën në mbrëmje ka arritur një tjetër kulm në karrierën e saj të re profesioniste.

Pas plot dy orësh e 3 minutash të ethshme, plot 105 pikëve të realizuara nga skuadra e saj kundrejt 95 të skuadrës kundërshtare, Erblira Bici dhe skuadra e saj, Lpm Mondovì kanë shkruar historinë, duke mundur 3-2 në gjysmëfinale Fenera Kierin dhe duke siguruar vendin në finalen e madhe të Kupës së Italisë për Serinë A2 në volejboll për femra.

Megjithëse përgjatë ditëve të fundit ka vuajtur nga një grip i fortë dhe merrte ilaçe, 23-vjeçarja shqiptare Bici ka bërë një ndeshje të jashtëzakonshme, duke shënuar plot 25 pikë (pra, duke i dhuruar LPM Mondovisë e vetme një set) nga 78 pikët që realizoi skuadra e saj (pasi 27 pikët e tjera erdhën nga gabimet e kundërshtareve) dhe duke e udhëhequr ekipin e saj drejt finales së madhe të 28 shkurtit në Bolonjë.

Megjithëse Kupa e Italisë në volejboll për femra, ka dy versione, atë të Serisë A1 dhe atë të Serisë A2, prapëseprapë, dueli i LPM Mondovisë me Batisteli S.G. Marinjanon, do të zhvillohet në të njëjtën sallë, pak para finales së Kupës së Italisë për Serinë A1 dhe do të jetë padyshim një vitrinë e jashtëzakonshme për volejbollisten kuqezi. Edhe në kampionat, skuadra e saj ndan kreun e renditjes pikërisht me Marinjanon dhe është në valle për të siguruar pa patur nevojën e “play-off”-it, vendin midis më të mirave të volejbollit “axurr” të femrave sezonin e ardhshëm.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh