Subscribe to RSS

(Video) Volejboll – Femra / Martiri & Tarja: Infrastruktura & konkurrenca, problem

Share Button

AlbanianSport.net 03.06.2017 08:50

ASNN – Infrastruktura e dobët dhe mungesa e konkurrencës janë dy prej problemeve kryesore që ndikojnë në nivelin e Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Femra. Të këtij mendimi janë trajnerët e Kombëtares kuqezi të vajzave, Altin Martiri dhe Roland Tarja. Shqipëria është në grupin A në Ligën Evropiane të Volejbollit për Femra, ku do të ketë përballë Bjellorusinë, Finlandën e Austrinë dhe ndeshjet do të luhen në qershor.

Si asnjëherë më parë, këtë vit, Kombëtarja shqiptare e volejbollit të femrave ka grumbulluar për ndeshjet e Ligës së Evropës më shumë lojtare që luajnë jashtë, sesa ato që luajnë në kampionatin vendas dhe, për trajnerët Altin Martiri dhe Roland Tarja, kjo e ka një shpjegim. Për Martirin, problemi i kampionatit shqiptar e ka një emër dhe ai është konkurrenca.

Ndërsa Tarja beson tek lojtaret e reja që po vijnë. Shqipëria është në grupin A në Ligën Evropiane të Volejbollit për Femra, ku do të ketë përballë Bjellorusinë, Finlandën e Austrinë. Ndeshjet këtij grupi do të luhen nga data 9, deri më 11 qershor 2017 në Shqipëri dhe nga data 16, deri më 18 qershor 2017 në Bjellorusi.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35 ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

AlbanianSport.net 21.09.2017 08:50 ASNN – Ndonëse nuk është ende zyrtare, burime pranë Federatës

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

AlbanianSport.net 21.09.2017 07:55 ASNN – Dy çiklistët shqiptarë, Eugert Zhupa dhe Redi Halilaj,

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh