Subscribe to RSS

(Video) Volejboll – Femra / Martiri & Tarja: Infrastruktura & konkurrenca, problem

Share Button

AlbanianSport.net 03.06.2017 08:50

ASNN – Infrastruktura e dobët dhe mungesa e konkurrencës janë dy prej problemeve kryesore që ndikojnë në nivelin e Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Femra. Të këtij mendimi janë trajnerët e Kombëtares kuqezi të vajzave, Altin Martiri dhe Roland Tarja. Shqipëria është në grupin A në Ligën Evropiane të Volejbollit për Femra, ku do të ketë përballë Bjellorusinë, Finlandën e Austrinë dhe ndeshjet do të luhen në qershor.

Si asnjëherë më parë, këtë vit, Kombëtarja shqiptare e volejbollit të femrave ka grumbulluar për ndeshjet e Ligës së Evropës më shumë lojtare që luajnë jashtë, sesa ato që luajnë në kampionatin vendas dhe, për trajnerët Altin Martiri dhe Roland Tarja, kjo e ka një shpjegim. Për Martirin, problemi i kampionatit shqiptar e ka një emër dhe ai është konkurrenca.

Ndërsa Tarja beson tek lojtaret e reja që po vijnë. Shqipëria është në grupin A në Ligën Evropiane të Volejbollit për Femra, ku do të ketë përballë Bjellorusinë, Finlandën e Austrinë. Ndeshjet këtij grupi do të luhen nga data 9, deri më 11 qershor 2017 në Shqipëri dhe nga data 16, deri më 18 qershor 2017 në Bjellorusi.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

AlbanianSport.net 10/01/2017 14:20 ASNN – 2017 duket se nuk ka qenë një vit edhe i këndshëm për

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

AlbanianSport.net 10/01/2017 12:30 … vijon nga dje Ndërsa Fondriesti deklaroi: “Sot jemi këtu vetëm për një ditë

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40 ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh