Subscribe to RSS

(Video) Volejboll – Meshkuj / Koçi: Finlanda, përmbushja e një ëndrre

Share Button

AlbanianSport.net 18.08.2017 07:00

ASNN – Ai është njëri prej talenteve më të spikatura që skuadra surprizë e viteve të fundit të volejbollit shqiptar të meshkujve, Farka Volej, ka nxjerrë dhe Redi Koçi tani është zhvendosur në Finlandë, ku ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me klubin vendas, Leka Volej.

Duke folur për Televizionin Shqiptar nga Finlanda, 22-vjeçari ka vlerësuar mënyrën sesi është pritur në klubin e ri, ndërsa shpreson që përvoja finlandeze do ta ndihmojë edhe për Kombëtaren. Kështu, përmbushjen e një ëndrre e ka cilësuar volejbollisti i ri shqiptar, Redi Koçi, kalimin e tij tek klubi finlandez i Leka Volejit.

Duke folur për Televizionin Shqiptar nga Finlanda, 22-vjeçari ka vlerësuar mënyrën sesi është pritur në klubin e ri. Për ish-volejbollistin e Farka Volejit, të zbuluar nga trajneri pasionant, Dritan Bardhi, përvoja finlandeze do ta ndihmojë edhe për Kombëtaren. Sportisti 2 metër e 3 centimetra i lartë ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me klubin finlandez.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh