Subscribe to RSS

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

Share Button

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30

ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore dhe një humbje me skuadrën e tij të re në kampionatin e Finlandës. Përveç kësaj, edhe paraqitja personale e volejbollistit kuqezi ka qenë mbresëlënëse, duke qenë në të 3 takimet e fituara, pikëshënuesi i dytë më i mirë i skuadrës. Volejbollisti shqiptar, Redi Koçi vazhdon të bëjë një paraqitje të kënaqshme në kampionatin finlandez me skuadrën e Leka Volejit, duke ruajtur një mesatare prej 15 pikësh të realizuar për ndeshje në këto 4 javë të para të sezonit të ri.

Skuadra e shqiptarit ka korrur një fitore në 3 sete të shtunën, në ndeshjen e javës së 3-të ndaj Iskut, ku Koçi shënoi 15 pikë, ndërsa ka pësuar një humbje 24 orë më vonë në ndeshjen e javës së katërt, duke u mundur 0-3 në fushën e ETTA-së. Në këtë takim, Koçi shënoi 12 pikë, por, sipas volejbollistit kuqezi, ajo që ndikoi më tepër në fatin e kësaj ndeshjeje ishte gjykimi, sipas tij, tendencioz. Megjithatë, skuadra e sportistit 2 metër e 3 cm të gjatë mban vendin e dytë në renditje, me 9 pikë të grumbulluara pas 4 ndeshjesh, po aq sa ka edhe skuadra e VaLePasë, e cila ka luajtur një ndeshje më pak.

Kësisoj, ka nisur në një mënyrë të shkëlqyer aventura e Redi Koçit në kampionatin finlandez të volejbollit për meshkuj. 22-vjeçari, i cili në korrik nënshkroi një kontratë dhe në gusht u zhvendos në klubin finlandez të Leka Volejit, ka debutuar me 3 fitore dhe një humbje me skuadrën e tij të re në kampionatin e vendit nordik. Përveç kësaj, edhe paraqitja e tij personale ka qenë mbresëlënëse, duke qenë në të 3 takimet e fituara, pikëshënuesi i dytë më i mirë i skuadrës.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh